carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-01-16

Morderca z Raciborska koło Wieliczki skazany


W maju 2008 roku w miejscowości Raciborsko obok Wieliczki mężczyzna Maciej P. podczas kłótni ze swoją żoną, obywatelką Indii zabił ją, a następnie zakopał jej ciało w ogrodzie. Teraz za swój czyn otrzymał wyrok 10 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyzna kilkakrotnie uderzył zonę w głowę siekierą, zakopał jej cało w ogrodzie, a następnie zgłosił jej zaginięcie na policję. Policjanci przeszukując jego mieszkanie natrafili na dziwne czerwone ślady, których pochodzenia podejrzany Maciej P. nie był w stanie wyjaśnić. Po niedługim czasie przyznał się do zbrodni i pokazał w który miejscu zakopał swoją ofiarę.

 Krakowski sąd wymierzając obecnie karę 10 lat pozbawienia wolności uznał, że mężczyzna działał w stanie ograniczonej poczytalności. Do morderstwa doszło bowiem podczas jednej z licznych kłótni małżonków. Maciej P. stracił również prawo do opieki nad swoją, trzyletnią córką. 
 Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka