hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-16

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku – już w sobotęFestiwal odbędzie się 18 września br. o godz. 18:00 w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Raciborsku.


PROGRAM:

godz. 18:00
Msza Św. w intencji za dusze zmarłych z rodziny Morsztynów

godz. 18:30
Prelekcja na temat Jana Andrzeja Morsztyna - dr Roman Marcinek
Recital muzyki barokowej / Giorgio Mateolli – flet dolce
Stefano Palamidessi – gitara

- - - -
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:
10:00-17:30 Dzień otwarty spichlerza z zabudowań dworu, w którym urodził się J. A. Morsztyn

- - - -
 WSTĘP BEZPŁATNY
- - -

Morsztyn Barok Festiwal

Od 31 lipca do 25 września 2021 roku odbywa się Morsztyn Barok Festiwal, który jest poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom i kuchni. Festiwal wpisuje się w jeden z głównych celów Fundacji Art Forum jakim jest propagowanie synkretyzmu sztuki, który pozwala w pełni zgłębić wielobarwność i różnorodność okresu baroku w polskiej sztuce. Koncerty muzyki barokowej, recytacje poezji, czytanie performatywne, pokaz tańców dworskich oraz wydarzenia towarzyszące odbywają się na terenie województwa małopolskiego w miejscach związanych z Janem Andrzejem Morsztynem, jego rodziną oraz jego epoką: Pałacu w Igołomii, Dworze w Biskupicach, Kościele pw. Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, Kościele NMP Królowej Polski w Raciborsku oraz Dworze Sieraków.

Festiwal obejmuje 5 wydarzeń muzyczno-literacko-teatralnych. W ramach projektu prezentują się artyści polscy i zagraniczni, m.in. Cracovia Danza, Giorgio Matteoli, Grzegorz Łukawski, Piotr Janiszewski, Duo del Gesu czy Magdalena Kulig.

Projekt powstał w 400 – lecie urodzin Jana Andrzeja Morsztyna i ma na celu ułatwienie dostępu do kultury "na żywo" w reprezentatywnych dla Województwa Małopolskiego obiektach zabytkowych oraz wzmocnienie wiedzy z zakresu polskiego dziedzictwa kulturowego na terenie małych miejscowości zagrożonych wykluczeniem z odbioru kultury. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest dr Maciej Zimka. Partnerami wydarzenia są: Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej, Parafia pw. NMP Królowej Polski w Raciborsku, Dwór Sieraków. Festiwal został objęty honorowym patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła oraz patronatami medialnymi przez TVP Kultura, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, WieliczkaCity.pl, Puls Wieliczki, Panorama Powiatu Wielickiego.

Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA ART FORUM.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”
   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021