.
Opublikowano: 2021-08-23

Morsztyn Barok Festiwal w RaciborskuW sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.


Koncerty muzyki barokowej, recytacje poezji, czytanie performatywne, pokaz tańców dworskich oraz wydarzenia towarzyszące odbbywają się na terenie województwa małopolskiego w miejscach związanych z Janem Andrzejem Morsztynem, jego rodziną oraz jego epoką: Pałacu w Igołomii, Dworze w Biskupicach, Kościele pw. Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, Kościele NMP Królowej Polski w Raciborsku oraz Dworze Sieraków. Festiwal został objęty honorowym patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

18.09.2021 (sobota)
Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku
Godz.18:00
– Msza Św. w intencji za dusze zmarłych z rodziny Morsztynów
Godz. 18:30
– dr Roman Marcinek: Prelekcja na temat Jana Andrzeja Morsztyna
– Recital muzyki barokowej Giorgio Mateolli – flet dolce, Stefano Palamidessi – gitara
Wydarzenie towarzyszące:
10:00-17:30
Dzień otwarty spichlerza z zabudowań dworu, w którym urodził się Jan Andrzej Morsztyn
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022