hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-23

Morsztyn Barok Festiwal w RaciborskuW sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.


Koncerty muzyki barokowej, recytacje poezji, czytanie performatywne, pokaz tańców dworskich oraz wydarzenia towarzyszące odbbywają się na terenie województwa małopolskiego w miejscach związanych z Janem Andrzejem Morsztynem, jego rodziną oraz jego epoką: Pałacu w Igołomii, Dworze w Biskupicach, Kościele pw. Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, Kościele NMP Królowej Polski w Raciborsku oraz Dworze Sieraków. Festiwal został objęty honorowym patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

18.09.2021 (sobota)
Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku
Godz.18:00
– Msza Św. w intencji za dusze zmarłych z rodziny Morsztynów
Godz. 18:30
– dr Roman Marcinek: Prelekcja na temat Jana Andrzeja Morsztyna
– Recital muzyki barokowej Giorgio Mateolli – flet dolce, Stefano Palamidessi – gitara
Wydarzenie towarzyszące:
10:00-17:30
Dzień otwarty spichlerza z zabudowań dworu, w którym urodził się Jan Andrzej Morsztyn
   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza