.mediaexpert

Opublikowano: 2021-08-23

Morsztyn Barok Festiwal w RaciborskuW sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.


Koncerty muzyki barokowej, recytacje poezji, czytanie performatywne, pokaz tańców dworskich oraz wydarzenia towarzyszące odbbywają się na terenie województwa małopolskiego w miejscach związanych z Janem Andrzejem Morsztynem, jego rodziną oraz jego epoką: Pałacu w Igołomii, Dworze w Biskupicach, Kościele pw. Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, Kościele NMP Królowej Polski w Raciborsku oraz Dworze Sieraków. Festiwal został objęty honorowym patronatem burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

18.09.2021 (sobota)
Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku
Godz.18:00
– Msza Św. w intencji za dusze zmarłych z rodziny Morsztynów
Godz. 18:30
– dr Roman Marcinek: Prelekcja na temat Jana Andrzeja Morsztyna
– Recital muzyki barokowej Giorgio Mateolli – flet dolce, Stefano Palamidessi – gitara
Wydarzenie towarzyszące:
10:00-17:30
Dzień otwarty spichlerza z zabudowań dworu, w którym urodził się Jan Andrzej Morsztyn   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021