.mediaexpert

Opublikowano: 2022-07-05

Motocyklista uderzył w drzewo – zginął na miejscuWczoraj tj. 4 lipca około godziny 19:30 w miejscowości Kłaj (powiat wielicki) doszło do tragicznego wypadku w którym śmierć poniósł 51 letni mężczyzna.


Jak poinformował nas st. asp. Paweł Tomasik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem w miejscowości Kłaj, poruszając się od jednostki wojskowej w kierunku Stanisławic na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze do przydrożnego lasu i uderzył w drzewo.

Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Kłaj, OSP Szarów, JRG Wieliczka oraz JRG Bochnia. Strażacy udzielili nieprzytomnemu motocykliście kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mimo długiej reanimacji, lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021