.
Opublikowano: 2024-05-21

Motocyklowa kurtka na upalne lato. Jak wybrać odpowiedni model?Planując letnią podróż motocyklem, nie powinniście zapominać o kurtce motocyklowej. Jak wybrać model, który zapewni bezpieczeństwo i komfort nawet w najgorętsze dni?


Wybór kurtki motocyklowej na najcieplejsze dni może okazać się naprawdę trudny. Tak jak pozostałe elementy ubioru motocyklisty, powinna przede wszystkim zapewniać ochronę przed urazami w razie wypadku. Z drugiej strony musi być dostosowane do specyficznych warunków jazdy w upale, zapobiegając przegrzaniu organizmu lub odparzeniom. Jak pogodzić ze sobą oba aspekty? Na co zwrócić uwagę, by wybrać kurtkę, która idealnie sprawdzi się podczas letnich podróży? To wyjaśniamy w nowym artykule.Kurtka motocyklowa na lato. O czym pamiętać?

Jazda motocyklem w upalne dni może być prawdziwą przyjemnością – pod warunkiem, że zatroszczycie się o odpowiednio dobrane ubranie. Kurtka motocyklowa na lato powinna zapewnić odpowiednią wentylację, ochronę przed warunkami atmosferycznymi i bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku. Przy jej wyborze uwagę powinniście zwrócić przede wszystkim na następujące czynniki:

- wentylacja: wybierajcie modele z dużymi panelami wentylacyjnymi lub wykonanych z materiałów o wysokiej przepuszczalności. Dzięki temu powietrze będzie mogło swobodnie przepływać przez kurtkę, zapewniając uczucie chłodu nawet w najgorętsze dni;

- ochrona przed promieniowaniem UV: kurtka motocyklowa na lato powinna zabezpieczyć przed promieniowaniem UV. Niektóre modele wykorzystują specjalne technologie i materiały, które minimalizują absorpcję promieni słonecznych, co pomaga utrzymać temperaturę ciała na odpowiednim poziomie przy ekspozycji na intensywne nasłonecznienie;

- materiał: ma on duży wpływ na komfort i funkcjonalność konkretnej kurtki. Do wyboru macie przede wszystkim materiały tekstylne oraz skórę. Więcej na temat różnic pomiędzy oboma rozwiązaniami możecie dowiedzieć się z kolejnego akapitu.Tekstylia czy skóra? Który materiał sprawdzi się najlepiej?

Wybór między kurtką motocyklową wykonaną z tekstyliów a skóry powinien zależeć przede wszystkim od waszych preferencji oraz tego, w jakiej jeździe planujecie z niej korzystać. Kurtki tekstylne są zazwyczaj lżejsze, bardziej przewiewne i oferują lepszą wentylację. Oprócz tego materiały tekstylne mogą być wyposażone w membrany wodoszczelne, dzięki czemu zapewniają ochronę przed niespodziewanym, letnim deszczem.

Kurtki motocyklowe ze skóry są natomiast bardziej trwałe i oferują wyższy poziom ochrony w przypadku upadku. Skóra jest również bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na większą żywotność i uniwersalność, a także lepszą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.Jeśli zależy wam na maksymalnej wentylacji i lekkości, najlepszym wyborem na lato będzie kurtka tekstylna. Jeżeli jednak priorytetem jest dla was wyższy poziom ochrony i trwałość, warto rozważyć zakup kurtki ze skóry. Oba typy kurtek znajdziecie na 4ride.pl lub w jednym z salonów stacjonarnych zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku oraz Łodzi. W 4ride.pl kupicie kurtki najlepszych producentów takich jak ALPINESTARS, BROGER, DAINESE czy FOX, a obsługa składająca się z doświadczonych motocyklistów chętnie pomoże wam dobrać model najlepiej dopasowany do waszych potrzeb.

artykuł sponsorowany35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022