hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2020-03-29

Msza święta online – oglądaj transmisje z wielickich parafiiW komunikacie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego czytamy, że w mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób (nie wlicza się w to osób sprawujących posługę przy mszy). Ograniczenie to jest oczywiście związane z zakazem wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami, które od kilku dni wprowadził rząd.


W związku z zaistniałą sytuacją wielickie parafie zapraszają na transmisje online nabożeństw na swoich kanałach na YouTubie. W Internecie możemy na żywo obejrzeć msze z kościoła św. Klemensa w Wieliczce, Klasztoru Franciszkanów oraz Parafii św. Pawła Apostoła. Poniżej zamieszczamy linki do poszczególnych kanałów gdzie można uczestniczyć we mszy zostając w domu.

- Kościół św. Klemensa w Wieliczce – kanał YouTube
- Klasztor Franciszkanów w Wieliczce – kanał YouTube
- Parafia św. Pawła w Wieliczce – kanał YouTube
   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza