.


leroymerlin


media expert
Opublikowano: 2023-02-03

Na 7. Rajdzie Memoriale J. Kuliga i M. Bublewicza wróci niedzielny odcinek „Solne Miasto”Powoli zbliża się kolejny Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który od wielu lat rozgrywany jest na ulicach Wieliczki, aby upamiętnić dwóch wybitnych kierowców rajdowych jakimi bez wątpienia byli Janusz Kulig i Marian Bublewicz.


Tegoroczny PLATINUM 7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się w naszym mieście w dniach 24-26 marca. Organizatorem jak zawsze jest Automobilklub Krakowski przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka.

Niewątpliwie dobrą informacją jest to, że w tegorocznym wielickim rajdzie powróci niedzielny odcinek „Solne Miasto”, który zawsze gromadził tysiące kibiców. W tym roku obejrzymy również zmagania zawodników reprezentujących rajdy samochodowe, wyścigi torowe i wyścigi górskie podczas wyjątkowego ze względu na atmosferę i urok – nocnego odcinka prowadzącego przez ulice oraz rynek w ścisłym centrum Wieliczki.

Rozmawialiśmy dziś z prezesem Automobilklubu Krakowskiego - Pawłem Owczyńskim, jak poinformował naszą redakcję - odcinki specjalne w Wieliczce to nie wszystko co nas czeka podczas tegorocznego Rajdu Memoriału. W tym roku zmagania kierowców będziemy również mogli obejrzeć w Brzegach, gdzie samochodu potrafią rozwinąć naprawdę duże prędkości. Jak się dowiedzieliśmy trasa ulegnie zmianie i nie będzie taka jak w minionym roku. Trwają właśnie ustalania nad jej konfiguracją.

Jak mówi Paweł Owczyński, Prezes Automobilklubu Krakowskiego: Dzięki przychylności władz Wieliczki, uda się wrócić pod Solne Miasto. To wyjątkowy odcinek, który 17 lat temu zapoczątkował rywalizację zawodników na ulicach Wieliczki. Wielickie Memoriały to arena nieformalnych pojedynków kierowców rajdowych i wyścigowych. W zeszłym roku wszystkich zaskoczyły gwałtowne, niespodziewane opady śniegu, które z wiosennej imprezy zrobiły rajd zimowy. W Memoriale zwyciężyła załoga ORLEN Teamu, Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem ( Skoda Fabia Rally 2 EVO).., na drugim miejscu zameldował się były Mistrz Polski GSMP, Andrzej Szepieniec, jadący z pilotem Jarosławem Zawadzkim Mitsubishi Lancerem. Podium uzupełnił Michał Tochowicz, startujący w obu dyscyplinach (pilot: Piotr Białowąs, Hyundai i20 R5).

Wielickie Memoriały od 2007 przyciągały gwiazdy sportów motorowych. Kibicom w roli zawodników bądź gości prezentowali się m.in. Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Rafał Sonik, Brian Bouffier, Leszek Kuzaj, Mariusz Stec, Bartek Ostałowski, Jan Kościuszko, Michał Kościuszko.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022