.


Opublikowano: 2018-03-12

„Na ratunek Ziemi”7 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Trąbkach oraz w Szkole Podstawowej w Niegowici odbył się Turniej Wiedzy zorganizowany w ramach Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Patronat nad XVIII już edycją Konkursu objęli: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Henryk Gawor – Wójt Gminy Biskupice, Damian Konieczny – Prezes Zarządu Kopalni Soli ”Wieliczka” Trasa Turystyczna oraz TVP3 Kraków.


W tym roku uczniowie małopolskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów wykazywali się wiedzą dotyczącą życia owadów.

9 marca w Urzędzie Gminy Biskupice miał miejsce drugi etap Konkursu. Tym razem jury oceniało prace plastyczne, fotograficzne, literackie oraz filmowe. Ilość prac zaskoczyła nawet organizatorów – Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. We wszystkich kategoriach konkursowych wzięło udział łącznie ponad 400 uczestników. Wśród nich byli również uczniowie z zagranicy, m.in. z Luksemburga, Portugalii, Meksyku, Ukrainy, RPA, Tanzanii i Hiszpanii. Nadesłali oni prace na konkurs fotograficzny, który w tym roku po raz drugi miał zasięg międzynarodowy.

Uczestnicy spotkania w Urzędzie Gminy mogli obejrzeć występ dotyczący życia owadów, przygotowany przez pierwszoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Trąbkach.

Duże zainteresowanie Konkursem jest dowodem na to, że uczniowie chętnie biorą udział w akcjach mających na celu propagowanie postaw ekologicznych i rozwijających wiedzę przyrodniczą. Stąd też i pragnienie organizatorów, by turniej z każdą kolejną edycją przyczyniał się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród uczniów i kształtowania właściwych postaw wobec środowiska.

Wszyscy laureaci Konkursu spotkają się 22 marca w Kopalni Soli „Wieliczka” na uroczystej gali, podczas której nastąpi rozdanie nagród.

SP w Trąbkach

„Na ratunek Ziemi” - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022