carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-02-23

Nagroda dla wielickiej biblioteki


Miło nam poinformować, że wczoraj w Warszawie odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie na najlepszą wizytę studyjną programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj”! Dziękujemy!

 
Wzajemne inspiracje za jeden uśmiech, czyli jak zgrany zespół może „przenosić góry” to temat wizyty studyjnej która odbyła się w październiku w wielickiej bibliotece. W trakcie wizyty biblioteka gościła u siebie bibliotekarzy z całej Polski. Podczas spotkania mieli oni okazję wymieniać się oświadczeniami, ale także rozpowszechniać sprawdzone przez siebie pomysły organizacyjne, które zwiększają prestiż planowanych wydarzeń i oddziaływanie biblioteki w środowisku.

Rada Programowa podczas oceny realizacji zadania brała pod uwagę organizację, ciekawą tematykę, atrakcyjny program oraz wykorzystanie oryginalnych, niekonwencjonalnych technik prowadzenia spotkania. Wizyta zrealizowana przez Bibliotekę w Wieliczce została bardzo wysoko oceniona i w konkursie na najlepszą wizytę studyjną zajęła II miejsce.

Program grantowy „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” był organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program był przeznaczony dla bibliotek, które uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek lub brały udział w projekcie „RozPRACUJ to z biblioteką”, a także dla bibliotek, których pracownik uczestniczy w sieci LABIB.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022