carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-06-09

Najbardziej rozczytani!! Zwycięzcy konkursu „Czytaj z Molikiem


W miniony piątek w sali Magistratu Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Czytaj z Molikiem”. Nagrody naszym małym zwycięzcom wręczyła Urszula Rusecka zastępca Burmistrza ds. Społecznych oraz Agata Czarnota – Bajorek dyrektor PiMBP w Wieliczce.

fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Konkurs „Czytaj z Molikiem” adresowany był do wszystkich przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Wieliczka i miał na celu szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic. Rywalizujące ze sobą przedszkola miały za zadanie pożyczać w naszej bibliotece książeczki oraz sporządzić relacje z głośnego czytania, dodatkową jednak atrakcję stanowiła molikowa układanka.


.......  Za każdą pożyczoną książkę przedszkolaki otrzymywały jeden jej element. Przez około pół roku dzieciaki dzielnie kompletowały fragmenty układanki, która stanowiła jedno z dwóch wymaganych zadań konkursu. Złożone prace, które stanowiły relację z czytania w trakcie trwania konkursu, pokazały ogrom włożonej pracy oraz zaangażowanie nauczycieli i opiekunów. Jury miało nie lada zadanie, by spośród wszystkich nadesłanych prac wybrać te najlepsze.
 

Umowa partnerska z Uniwersytetem Jagiellońskim

 

Zwycięzcy konkursu „Czytaj z Molikiem”:

I miejsce - Samorządowe Przedszkole nr 5 w Wieliczce
II miejsce - Przedszkole Artystyczno – Językowe PUCHATKOWO
II miejsce - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sierczy
III miejsce - Samorządowe Przedszkole w Śledziejowicach

Wyróżnieni:

Samorządowe Przedszkole nr 1 w Wieliczce
Samorządowe Przedszkole nr 2 w Wieliczce
Samorządowe Przedszkole nr 4 w Wieliczce
Samorządowe Przedszkole w Koźmicach Wielkich
Samorządowe Przedszkole w Strumianach
Przedszkole Niepubliczne ALLADYN
Przedszkole MOTYLKOWO
Przedszkole DZIECIĘCE FANTAZJE
Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wieliczce

Po uroczystym wręczeniu nagród molikową imprezę urozmaicił występ dzieci z przedszkola w Koźmicach Wielkich z przedstawieniem bajki „O Smoku Wawelskim”. Na zakończenie dzieciaki miały okazję poszaleć z klaunem Dyzio, który rozśmieszał i bawił wszystkich bez względu na wiek.

Pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom i opiekunom, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w konkursie i przyczynili się tym samym do szerzenia czytelnictwa wśród najmłodszych. Mamy nadzieję, że tego typu akcji nie zabraknie i będą one stanowić okazje do dalszej współpracy.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do wolontariuszek Natalii i Dominiki, które okazały pomoc podczas trwania imprezy.

Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy!


Najbardziej rozczytani!! Zwycięzcy konkursu „Czytaj z Molikiem - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021