hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-16

Napad w szaletach miejskich w NiepołomicachPolicjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach wspomagani przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Wieliczce zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: zmuszenia do określonego zachowania oraz rozboju. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia na początku miesiąca, na terenie parku miejskiego w Niepołomicach. Pokrzywdzony został nagle zaatakowany na terenie miejskiego szaletu, gdzie nieznany mu sprawca użył wobec niego gazu oraz kilkukrotnie go uderzył. Następnie napastnik grożąc pobiciem, zabrał pokrzywdzonemu portfel z zawartością pieniędzy, dowodu i kart bankomatowych, po czym zbiegł.

Sprawą zajęli i policjanci z niepołomickiego komisariatu i kryminalni z wielickiej komendy. Kluczowym w ustaleniu tożsamości sprawcy, jak również szczegółów przebiegu zajścia, okazał się być funkcjonujący na terenie gminy Niepołomice monitoring. Dzięki temu policjanci uzyskali wizerunek sprawcy, który został zarejestrowany jak oddalał się z miejsca zdarzenia i ustalili jego tożsamość.

W sobotę, policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach wspomagani przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Wieliczce zatrzymali wytypowanego 26-latka z gminy Niepołomice. Przeszukano jego mieszkanie. Okazało się, jednak że złodziej zabrał pieniądze a portfel z dokumentami wyrzucił do śmieci, gdzie odnaleźli je policjanci. Zatrzymany 26-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce zarzut zmuszenia pokrzywdzonego do określonego zachowania jak i rozboju, za co grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021