.
Opublikowano: 2017-09-01

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława WyspiańskiegoWielicka biblioteka zaprasza na akcję Narodowe Czytanie, która odbędzie się 2 września 2017 r. (sobota) w godzinach 10:00-12:00 na placu Kościuszki /przy szybie Regis w Wieliczce /w razie braku pogody pod zadaszonym wejściem do Magistratu od strony Odwachu/.


Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest „Wesele” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Lektura zastała wybrana w głosowaniu internetowym, spośród tytułów takich jak: „Przedwiośnie” Stanisława Żeromskiego”, „Pamiętniki Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowski” Juliusza Słowackiego. Zapraszamy do wspólnego czytania i słuchania fragmentów jednego z najbardziej popularnych polskich dramatów.
Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a celem akcji jest „odświeżenie” wiedzy o najwybitniejszych polskich dziełach.
Poza możliwością przeczytania i wysłuchania dzieła, podczas przerw między czytaniami zapraszamy na występ zespołu regionalnego Sułkowianie, a przez cały czas trwanie imprezy na stoisko z rękodziełem i inne atrakcje.

Serdecznie zapraszamy!
Autor: PPi
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022