hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-27

(Nie)moralnie na Narodowym Czytaniu w Wieliczce4 września o godz. 18:00 wielicka biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców w skromne progi Pani Dulskiej i jej rodziny na naukę „moralności”.


Jak co roku nasz biblioteka zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka do udziału w Narodowym Czytaniu, projekcie zainicjowanym przez Parę Prezydencka. To już 10 edycja tej wspaniałej inicjatywy szerzenia czytelnictwa w Polsce. Tym razem przeniesiemy się do Galicji, czasów kiedy Polska była rozdarta pod okupacją trzech zaborców. W tę podróż zabierze nas Gabriela Zapolska na kartach swojego dramatu „Moralność Pani Dulskiej”.

Serdecznie zapraszamy do sali kinowej Wielickiej Mediateki na widowisko teatralno–muzyczne połączone z czytaniem fragmentów dramatu. W widowisku wezmą udział grupa teatralna Drama Art, Kapela Mietniowska, Zespół RegionalnyMietniowiacy oraz mieszkańcy.

Dodatkowo, z okazji jubileuszowego 10 Narodowego Czytania przygotowaliśmy specjalne karty, na których po spektaklu mieszkańcy będą mogli przybić pamiątkową pieczęć i zabrać ją ze sobą.

Wieliczka czyta, zapraszamy!

Wstęp wolny. Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Na terenie obiektu (także widowni) obowiązują obostrzenia w związku z epidemią SARS-COV-2.Dagmara Kopff, MBM w Wieliczce


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021