hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-27

(Nie)moralnie na Narodowym Czytaniu w Wieliczce4 września o godz. 18:00 wielicka biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców w skromne progi Pani Dulskiej i jej rodziny na naukę „moralności”.


Jak co roku nasz biblioteka zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka do udziału w Narodowym Czytaniu, projekcie zainicjowanym przez Parę Prezydencka. To już 10 edycja tej wspaniałej inicjatywy szerzenia czytelnictwa w Polsce. Tym razem przeniesiemy się do Galicji, czasów kiedy Polska była rozdarta pod okupacją trzech zaborców. W tę podróż zabierze nas Gabriela Zapolska na kartach swojego dramatu „Moralność Pani Dulskiej”.

Serdecznie zapraszamy do sali kinowej Wielickiej Mediateki na widowisko teatralno–muzyczne połączone z czytaniem fragmentów dramatu. W widowisku wezmą udział grupa teatralna Drama Art, Kapela Mietniowska, Zespół RegionalnyMietniowiacy oraz mieszkańcy.

Dodatkowo, z okazji jubileuszowego 10 Narodowego Czytania przygotowaliśmy specjalne karty, na których po spektaklu mieszkańcy będą mogli przybić pamiątkową pieczęć i zabrać ją ze sobą.

Wieliczka czyta, zapraszamy!

Wstęp wolny. Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Na terenie obiektu (także widowni) obowiązują obostrzenia w związku z epidemią SARS-COV-2.Dagmara Kopff, MBM w Wieliczce   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza