.
Opublikowano: 2021-08-27

(Nie)moralnie na Narodowym Czytaniu w Wieliczce4 września o godz. 18:00 wielicka biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców w skromne progi Pani Dulskiej i jej rodziny na naukę „moralności”.


Jak co roku nasz biblioteka zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka do udziału w Narodowym Czytaniu, projekcie zainicjowanym przez Parę Prezydencka. To już 10 edycja tej wspaniałej inicjatywy szerzenia czytelnictwa w Polsce. Tym razem przeniesiemy się do Galicji, czasów kiedy Polska była rozdarta pod okupacją trzech zaborców. W tę podróż zabierze nas Gabriela Zapolska na kartach swojego dramatu „Moralność Pani Dulskiej”.

Serdecznie zapraszamy do sali kinowej Wielickiej Mediateki na widowisko teatralno–muzyczne połączone z czytaniem fragmentów dramatu. W widowisku wezmą udział grupa teatralna Drama Art, Kapela Mietniowska, Zespół RegionalnyMietniowiacy oraz mieszkańcy.

Dodatkowo, z okazji jubileuszowego 10 Narodowego Czytania przygotowaliśmy specjalne karty, na których po spektaklu mieszkańcy będą mogli przybić pamiątkową pieczęć i zabrać ją ze sobą.

Wieliczka czyta, zapraszamy!

Wstęp wolny. Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Na terenie obiektu (także widowni) obowiązują obostrzenia w związku z epidemią SARS-COV-2.Dagmara Kopff, MBM w Wieliczce35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022