.
Opublikowano: 2016-12-06

Niebezpieczne przejście dla pieszych i petycja do Gminnego Zarządu Dróg w WieliczceMieszkańcy skarżą się, że przejście dla pieszych w Wieliczce przy ulicy Kościuszki (tuż obok Lidla) jest źle oznakowane, co stanowi poważne zagrożenie dla pieszych przechodzących w tym miejscu przez tę ruchliwą ulicę.


Jak pisze do nas jeden z mieszkańców: „Mieszkam tuż przy Lidlu. Mnie i moje dziecko ktoś o mało nie potrącił i to już niejeden raz. Moja sąsiadka ma ponad 70 lat, mieszka na 1 piętrze. Jakby tego było mało to ma zniszczone biodra. Została potrącona na przejściu przez młokosa bez prawa jazdy. Inny sąsiad z osiedla miał jeszcze więcej pecha.”

Jak twierdzą mieszkańcy nikt z tym nic nie robi, dlatego postanowili wysłać do Gminnego Zarządu Dróg w Wieliczce petycję z prośbą o zajęcie się tą sprawą. W piśmie kierowanym do GZD w Wieliczce możemy m.in. przeczytać: „Przejście dla pieszych na ul. Kościuszki, niedaleko sklepu „Lidl”jest wyjątkowo źle oznakowane. Byly już przypadki poważnych wypadków, skutkujących kalectwem i śmiercią pieszych. Problem nasilił się w ostatnich latach wraz ze wzmożonym ruchem. Nie zastosowano żadnego, realnego i skutecznego rozwiązania.”

W tym miejscu można zapoznać się ze wspomnianym wyżej pismem oraz podpisać się wraz z innymi mieszkańcami pod ową petycją.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022