carrefour


.


leroymerlin

Opublikowano: 2021-02-11

Niebezpieczne skrzyżowanie w Rożnowej do przebudowyWczoraj, tj. w środę 10 lutego odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy newralgicznego skrzyżowania DW 964 z drogami powiatowymi w miejscowości Rożnowa koło Wieliczki.


Spotkanie w których uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, Zarządu Dróg Gminnych, radna Rady Miejskiej w Wieliczce Elżbieta Sendor oraz projektant odbyło się w siedzibie Gminnego Zarządu Dróg. Jak informuje Elżbieta Sendor w październiku ubiegłego roku w imieniu mieszkańców oraz sołtysów miejscowości położonych w południowej części gminy Wieliczka, zwróciła się do Zarządu Województwa Małopolskiego w sprawie przebudowy tego wyjątkowo niebezpiecznego skrzyżowania. Odpowiedź jaką uzyskała dawała możliwość podjęcia kolejnych kroków w sprawie przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 964 z drogami powiatowymi nr 2034 K i 2022 K.

Podczas wczorajszego spotkania wszyscy zgodnie uznali, że skrzyżowanie to jest najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniem w powiecie wielickim i wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Zarówno Zarząd Dróg Powiatowych jak i Dróg Gminnych zadeklarowali wsparcie finansowe tej inwestycji. Wstępna koncepcja zakłada budowę w tym miejscu ronda o nieregularnym kształcie.

Właścicielem drogi nr 964 jest Wojewódzki Zarząd Dróg dlatego też zarówno Zarząd Dróg Gminnych jak i Zarząd Dróg Powiatowych wystąpią z wnioskiem do Zarządu Województwa Małopolskiego o zorganizowanie spotkania w terenie i przygotowania porozumienia w którym to Gmina Wieliczka oraz Powiat Wielicki zadeklarują dofinansowanie do realizacji tej inwestycji.   
Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek