carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-09-12

Niebezpieczny weekend na wielickich drogach - 5 wypadków


Miniony weekend dał się we znaki wielu podróżującym po wielickich drogach. Od piątku do niedzieli policja odnotowała aż pięć wypadków drogowych. Największe utrudnienia w ruchu spowodowane były zderzeniem dwóch tirów w niedzielę o godz. 3:50.

Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierujący Skanią /25 lat/ nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu MAN-em. W wyniku zdarzenia ranny został kierujący MAN-em /39 lat, obywatel Rumunii/ oraz pasażer. Obaj kierujący byli trzeźwi. Policja zabezpieczyła pojazdy do badań przez biegłego specjalistę. Podczas trwającej kilka godzin akcji ratowniczej, policja zorganizowała objazdy, gdyż „czwórka” była całkowicie zablokowana.


Kolejny, groźny wypadek, miał miejsce w sobotnie południe na autostradzie A-4 w Brzeziu. Kierujący Fiatem /48 lat, obywatel Ukrainy/, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do istniejących warunków drogowych, najechał na tył jadącego przed nim Opla. Wstępne ustalenia policji, wskazują, że Opel zjechał z jezdni na prawą stronę i uderzył w barierę a następnie odbił się i wjechał w kolejną barierę rozdzielającą jezdnię. Na miejsce wypadku wezwane zostało także pogotowie lotnicze, które przetransportowało ranną pasażerkę Opla /57 lat/. Obrażeń ciała doznał także kierujący Oplem / 62 lata/, który po udzieleniu pomocy w szpitalu został zwolniony do domu. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Wczoraj /11.09.11r./ w Dąbrowie, o godz. 11:00, kierująca Oplem Insygnia /40 lat/, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Oplem Kadet /76 lat/. Starszy pan trafił do szpitala z urazem stawu biodrowego. Do szpitala została zabrana także córka /15 lat/ kierującej Oplem z podejrzeniem złamania reki. Kierujący byli trzeźwi

Również wczoraj o godz. 13:30 doszło do wypadku w Wieliczce na ul. Dobczyckiej. Kierujący motorowerem /16 lat/ nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jadący przed nim samochód marki KIA. W wyniku zdarzenia motorower wbił się pod tylni zderzak samochodu a kierujący wpadł przez tylną szybę do jego środka. Motorowerzysta został zabrany z obrażeniami nogi do szpitala.

W piątek /09.09.11r./ o siódmej rano w Gorzkowie kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. 19-latek był trzeźwy. Został zabrany do szpitala z podejrzeniem złamania nosa oraz obrażeń nóg.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022