hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-16

Nielegalne nocne rajdy w BrzegachPolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymywali zgłoszenia, że w miejscowości Brzegi od pewnego czasu odbywają się nielegalne wyścigi samochodowe. W związku z przyjętymi zgłoszeniami, od 2 września br., funkcjonariusze drogówki i prewencji przeprowadzali regularne działania w celu ostudzenia zapałów młodych kierowców, które stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych.


Pod koniec sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęły liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnych rajdów samochodowych odbywających się w miejscowości Brzegi (m.in. na Trakcie Ojca św. Franciszka) pod pretekstem „wydarzeń motoryzacyjnych”, którego główną atrakcją były nielegalne wyścigi samochodowe. Kilkadziesiąt samochodów zjeżdżało się tam wieczorną i nocną porą w ramach towarzyskich spotkań pasjonatów motoryzacji. Niestety część z kierowców urządzała ryzykowne wyścigi „na czas”, łamiąc przepisy wynikające z oznakowania czy limitów prędkości.

W pierwszej połowie września funkcjonariusze wielickiej komendy z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z policjantami Wydziału Prewencji prowadzili regularne działania w celu wyeliminowania procederu stanowiącego zagrożenie zarówno dla uczestników tych rajdów jak i postronnych uczestników ruchu. Mundurowi przeprowadzili 78 kontroli drogowych, podczas których wylegitymowali 117 osób. Policjanci ujawnili 54 wykroczenia w tym 20 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Sprawców zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W przypadkach odmowy przyjęcia mandatu sprawy skierowano do sądu. Do sądu trafi także sprawa kierującego, który wsiadł za ,, kółko’’ pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, w trakcie tych działań zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów.

Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. W ruchu drogowym ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to bowiem najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków.

KPP Wieliczka   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021