.


Opublikowano: 2019-04-15

Niepołomice. Bus wypadł z drogi, przewrócił się i uderzył w drzewo.W sobotę 13 kwietnia około godziny 3:00 w nocy doszło w Niepołomicach do wypadku z udziałem busa.


Około godziny 3:00 bus jadący ulicą Zabierzowską w Niepołomicach wypadł z drogi, przewrócił się i uderzył w drzewo. Pojazdem jechało pięć osób – byli to obywatele Ukrainy. Dwoje z nich w wyniku wypadku zostało poszkodowanych. Strażacy z Niepołomic m.in. udzielili pomocy osobom poszkodowanym oraz przy pomocy wyciągarki samochodowej postawili busa na koła. Działania trwały około godziny. Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki OSP Niepołomice, JRG Wieliczka, ZRM oraz Policja która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022