hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-05-07

Niepołomice. Obywatelka Ukrainy miała pracować na drugim końcu Polski.Wczoraj na terenie gminy Niepołomice kontroli poddana została 33-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka posiadała odpowiednie dokumenty do podjęcia zatrudnienia na terenie Polski wystawione przez pracodawcę z …Suwałk.


Strażnicy Graniczni z Grupy Zamiejscowej w Rabce-Zdroju poddali szczegółowej analizie dokumenty pobytowe obywatelki Ukrainy. Okazało się, że posiadała ona ważny paszport oraz polską wizę krajową uprawniającą do wykonywania pracy. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jednak fakt, ze wiza którą posiadała cudzoziemka została wydana na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, wystawionego przez przedsiębiorcę z Suwałk.

Strażnicy Graniczni skontaktowali się z potencjalnym pracodawcą Ukrainki. Okazało się, ze kobieta nie podjęła próby kontaktu oraz nie stawiła się u niego w pracy.

W związku z powyższym, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że cudzoziemka nie zrealizowała celu pobytu w Polsce, którym było podjęcie zatrudnienia w pracodawcy z Suwałk. Obywatelka Ukrainy została zatrzymana, a jej wiza cofnięta. Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał wobec zatrzymanej kobiety decyzję zobowiązującą do powrotu w terminie 15 dni. Dodatkowo cudzoziemka została objęta 6-miesięcznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

karpacki.strazgraniczna.pl   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka