hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-01-04

Niepołomice. Pijany 73-latek jechał zygzakiem, został zatrzymany przez innych kierowców.Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie 73-letni kierowca Opla, który jadąc zygzakiem DK 75 w kierunku Niepołomic został zatrzymany przez kierowców innych samochodów, którzy byli świadkami tego zdarzenia.


Pijany kierowca Opla jechał zygzakiem od Szarowa w kierunku Niepołomic. Świadkowie tej sytuacji zawiadomili niepołomickich policjantów. Gdy funkcjonariusze z komisariatu w Niepołomicach po chwili dotarli na miejsce okazało się, że 73-latek został ujęty przez innych uczestników ruchu. Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Policjanci dokonali badania stanu trzeźwości ujętego kierowcy, okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi gminy Niepołomice grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat , a także zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych kierowców zawiadamiając najbliższą jednostkę policji o takim niepokojącym zdarzeniu – policjanci sprawdzają każdy tego typu sygnał.   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza