.Opublikowano: 2021-01-04

Niepołomice. Pijany 73-latek jechał zygzakiem, został zatrzymany przez innych kierowców.Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie 73-letni kierowca Opla, który jadąc zygzakiem DK 75 w kierunku Niepołomic został zatrzymany przez kierowców innych samochodów, którzy byli świadkami tego zdarzenia.


Pijany kierowca Opla jechał zygzakiem od Szarowa w kierunku Niepołomic. Świadkowie tej sytuacji zawiadomili niepołomickich policjantów. Gdy funkcjonariusze z komisariatu w Niepołomicach po chwili dotarli na miejsce okazało się, że 73-latek został ujęty przez innych uczestników ruchu. Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Policjanci dokonali badania stanu trzeźwości ujętego kierowcy, okazało się, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi gminy Niepołomice grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat , a także zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych kierowców zawiadamiając najbliższą jednostkę policji o takim niepokojącym zdarzeniu – policjanci sprawdzają każdy tego typu sygnał.   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek