.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-11-16

Niepołomice. Z budowy obwodnicy kradli akumulatory.Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież dwóch akumulatorów o wartości blisko tysiąca złotych. Sprawcy wymontowali je z zaparkowanego na terenie budowy spychacza. Skradzione przedmioty odzyskano i przekazano właścicielowi a podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.


10 listopada b.r. funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w Niepołomicach, zauważyli samochód osobowy marki Mitsubishi, który stał zaparkowany obok spychacza w rejonie miejsca budowy obwodnicy. W pojeździe tym znajdowali się trzej mężczyźni a ich zachowanie i pobyt w tym miejscu wydawał się podejrzany bowiem prace budowlane nie były już prowadzone od kilku godzin. Funkcjonariusze podjęli interwencję i wylegitymowali przebywających w samochodzie trzech mieszkańców gminy Niepołomice - w wieku 20, 23 oraz 29 lat. Podczas kontroli mundurowi ujawnili w pojeździe dwie sztuki akumulatorów, które sprawcy wymontowali chwilę wcześniej ze spychacza. Odzyskane akumulatory o wartości blisko tysiąca złotych przekazano właścicielowi. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek