carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-04

Niepołomickie Bractwo Rycerskie - rekrutacja


Niepołomickie Bractwo Rycerskie to niezależne i samorządne stowarzyszenie zrzeszające miłośników historii średniowiecza, zajmujące się rekonstrukcją jego sfery kulturowej i materialnej.

fot. materiały NBR

Jeśli interesuje cię średniowiecze, dawne obyczaje, walka bronią białą, łucznictwo lub taniec średniowieczny, to być może właśnie ciebie szukamy. Zapewniamy przyjazną i wesołą atmosferę, pomoc w rozwoju oraz kompletowaniu sprzętu cywilnego i rycerskiego. Do bractwa mogą przystąpić osoby obojga płci, warunkiem jest tylko skończenie 16 roku życia (lub ukończenie w niedługim czasie wraz ze zgodą rodziców). Skontaktuj się z nami.


.......  Nasza grupa rozpoczęła swą działalność wiosną 2006 roku. Wszystko wynikło z połączenia pomysłów władz miasta oraz lokalnej młodzieży - uczniów niepołomickiego liceum. Początkowa działalność opierała się na cyklicznych spotkaniach, na których poznawaliśmy tajniki ruchu rycerskiego oraz historię średniowiecza. Rozpoczęcie efektywnej działalności umożliwiło nam uzyskanie dotacji z unijnego programu "Młodzież". W ramach tego programu odbywały się: warsztaty, zapoznające nas z dawnym rzemiosłem, wyjścia muzealne, oraz wycieczki na średniowieczne zamki.  

Z HISTORIĄ W KADRZE: Żołnierze Wyklęci – relacja

 

W 2008 roku podjęliśmy decyzję o sformalizowaniu naszej dotychczasowej działalności i złożyliśmy wniosek o wpis do KRS jako stowarzyszenie i od 16 maja 2008 roku jako takie formalnie funkcjonujemy. Dzięki temu NBR startuje w "otwartych konkursach ofert na realizacje zadań publicznych przez organizacje pozarządowe (NGO)".

Misja
- popularyzacja historii i kultury dawnej Polski i Europy,
- zdobywanie, pogłębianie oraz rozpowszechnianie wiedzy o historii, kulturze regionu małopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem miasta Niepołomice,
- promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu przez młodzież.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022