.


Opublikowano: 2021-10-22

Niewybuch z okresu II wojny światowej odnaleziony w WieliczceGranat nasadkowy przeciwpancerny pochodzący z okresu II wojny światowej został odnaleziony w Wieliczce na ul. Jasnej. Niewybuchem zajęli się już wojskowi specjaliści. Teren znaleziska zabezpieczali policjanci wielickiej komendy do czasu zakończenia usunięcia zagrożenia.


W poniedziałek (tj.18 października b.r.), około godz.17.30 na terenie placu budowy przy ulicy Jasnej w Wieliczce, operator koparki wykopał pocisk. Mężczyzna o znalezisku powiadomił Komendę Powiatową Policji w Wieliczce. Teren zdarzenia został odizolowany, a w związku z tym że niewybuch znajdował się w odległości około 50 m od najbliższych zabudowań, mieszkańcy zostali poinformowani o zagrożeniu i do chwili zabrania znaleziska przez saperów opuścili miejsca zamieszkania. Teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali policjanci wielickiej Komendy.

Przypominamy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewypał powinniśmy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

KPP Wieliczka


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022