hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-22

Niewybuch z okresu II wojny światowej odnaleziony w Wieliczce



Granat nasadkowy przeciwpancerny pochodzący z okresu II wojny światowej został odnaleziony w Wieliczce na ul. Jasnej. Niewybuchem zajęli się już wojskowi specjaliści. Teren znaleziska zabezpieczali policjanci wielickiej komendy do czasu zakończenia usunięcia zagrożenia.


W poniedziałek (tj.18 października b.r.), około godz.17.30 na terenie placu budowy przy ulicy Jasnej w Wieliczce, operator koparki wykopał pocisk. Mężczyzna o znalezisku powiadomił Komendę Powiatową Policji w Wieliczce. Teren zdarzenia został odizolowany, a w związku z tym że niewybuch znajdował się w odległości około 50 m od najbliższych zabudowań, mieszkańcy zostali poinformowani o zagrożeniu i do chwili zabrania znaleziska przez saperów opuścili miejsca zamieszkania. Teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali policjanci wielickiej Komendy.

Przypominamy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewypał powinniśmy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

KPP Wieliczka


   




20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021