.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-11-13

Niezbędnik w aranżacji wnętrza: ergonomiczne fotele dla pracownikówPrzestrzeń biurowa jest specyficznym rodzajem pomieszczenia do umeblowania. Musi spełniać nie tylko rolę estetycznej aranżacji i miejsca, w którym przyjemnie się przebywa i pracuje, ale być też maksymalnie praktyczna i funkcjonalna. Te ostatnie cechy dotyczą w szczególności biur działających w firmach skupionych na wielogodzinnej pracy przy biurku lub ogólnie pracy siedzącej. W takich miejscach jednym z głównych akcesoriów i mebli do ich wyposażenia będą fotele. Ale nie byle jakie – najlepiej ergonomiczne.


Odciążenie i wygoda pracownika

Nowoczesne i ergonomiczne fotele biurowe coraz częściej są ważną częścią firmowego wyposażenia. Pracodawcy dostrzegają plusy, jakie niesie korzystanie z nich na co dzień przez swoich podwładnych: ci są bardziej wypoczęci, odprężeni i zrelaksowani, pracują wydajniej, mniej się męczą i rzadziej chodzą na zwolnienia z powodu biurowych kontuzji. Ergonomiczne krzesła z www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf to w pierwszym rzędzie wygoda pracownika i jego komfort podczas wykonywania nawet rutynowych czynności, a w drugim dbałość o estetyczne aspekty aranżacyjne. Rolą ergonomicznych foteli pozostaje przede wszystkim zapewnienie pracownikowi odpowiedniego środowiska do pracy. Odpowiedniego to w tym kontekście bezpiecznego i zdrowego, maksymalnie niwelującego ryzyko pojawienia się zdrowotnych dolegliwości np. z kręgosłupem.

Łatwość wyboru krzesła

Pracodawcy nie muszą się martwić, że zakup ergonomicznych foteli dla swoich pracowników będzie zadaniem wymagającym i czasochłonnym. Wręcz przeciwnie, ponieważ na rynku nie brakuje różnorodnych modeli różniących się poszczególnymi parametrami. Ta różnorodność bezpośrednio wpływa na łatwość wyboru: kupujący może wybierać i przebierać wśród krzeseł pod względem nie tylko ich funkcjonalności, ale też przeznaczenia czy wyglądu. Dzięki temu bez przeszkód kupi fotele pasujące do wnętrza biurowego, a jednocześnie spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i wygody w czasie pracy. O tę ostatnią najłatwiej zadbać poprzez wybór krzesła o dużych parametrach ergonomicznych, czyli najczęściej modeli wyposażonych w mechanizmy regulujące. Dzięki nim można ustawiać wysokość siedziska lub kąt, pod jakim ustabilizuje się oparcie albo podłokietniki.

Prostota dalszej aranżacji

Same fotele biurowe mimo swojej wysoce ergonomicznej roli i specyficznemu dopasowaniu do niej (poprzez regulowane zagłówki czy siedziska), nie różnią się wiele od klasycznych krzeseł. Mogą być nieco masywniejsze, a obicia i tapicerki grubsze, ale i tak doskonale wpasowują się w każde otoczenie. Świetnie pasują do dowolnej aranżacji biurowego wnętrza: zarówno utrzymanego w jasnych kolorach, jak i skupionego na ciemniejszych barwach. Modyfikując rodzaj, model czy właśnie kolorystykę krzeseł można bardzo łatwo dostosować fotele biurowe do wizualnego designu firmy. Popularnym rozwiązaniem jest nawet wybieranie takich foteli, które swoim wyglądem identyfikują się z firmą, np. poprzez użycie tych samych barw co w firmowym logo.

artykuł sponsorowany

 
Niezbędnik w aranżacji wnętrza: ergonomiczne fotele dla pracowników - zobacz zdjęcia   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek