.


Opublikowano: 2016-10-18

Nowa aplikacja od Kolei Małopolskich, nowe przystanki w gminie i nowe ceny biletówJest już dostępna aplikacja Kolei Małopolskich, która pozwala kupować bilety oraz wyszukiwać połączenia obsługiwane oczywiście przez Koleje Małopolskie.


Dzięki aplikacji można sprawdzić rozkład jazdy, kupić bilety jednorazowe skorzystać z nawigacji na mapie podczas podróży. Aplikacja jest darmowa i wolna od reklam. Zakup biletów w aplikacji wymaga logowania, jednak aby przeglądać rozkłady jazdy i wyszukiwać połączenia użytkownik nie musi posiadać konta.

Aplikacja ta to nie jedyna nowość od przewoźnika, który codziennie przewozi setki Wieliczan do Krakowa i z powrotem. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że mieszkańcy Kokotowa i Węgrzc Wielkich już od 11 grudnia będą mogli podróżować do Krakowa taborem Acatus Plus i nowymi pojazdami typu Impuls wyprodukowanymi przez NEWAG Nowy Sącz. Stacje w Kokotowie i Węgrzcach Wielkich obsłuży w ciągu doby 34 pociągi Spółki Koleje Małopolskie. Pociągi, które będą zatrzymywały się w Kokotowie i Węgrzcach Wielkich średnio co godzinę będą to pociągi relacji Kraków Główny – Tarnów – Kraków Główny. To nie jedyne nowe stacje, które Koleje Małopolskie będą obsługiwały w naszym powiecie. Na nowym połączeniu Krakowa z Tarnowem zyskają również mieszkańcy Kłaja i Podłęża. Zła wiadomość jest taka, że od 11 grudnia wzrosną ceny biletów. Ceny biletów w poszczególnych przedziałach kilometrowych wzrosną średnio o około 10 %.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022