carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-01

Nowa rzeźba na wielickim rynku


Dziś około godziny 15: 00 wielicki rynek wzbogacił się o kolejną atrakcję. Oprócz czterech rzeźb górników wychodzących z podziemi turyści jak i mieszkańcy mogą oglądać od dzisiaj kolejną rzeźbę, a raczej popiersie – burmistrza Wieliczki.

Popiersie burmistrza na wielickim rynku / fot. WieliczkaCity.pl

Na płycie Rynku Górnego tuż przed stojącymi już od dawna rzeźbami górników postawiono dziś popiersie burmistrza Wieliczki – Artura Kozioła. Wiadomo, że górnicy są nieodłączną częścią historii Wieliczki dlatego popiersie burmistrza postawiono tuż przed nimi – ma to poniekąd symbolizować iż to właśnie on przewodzi górnikom jako gospodarz miasta. Artysta wykonał popiersie burmistrza na styl bardziej antyczny. Na rzeźbie widoczne są różnego rodzaju ubytki, tak jakby pochodziła ona właśnie z czasów starożytnych.


.......  Jest to kolejny etap w ramach zadania realizowanego pod nazwą „Rewitalizacja ciągów komunikacyjnych, skwerów i placów w centrum miasta Wieliczka- strefa inwestycyjna I - etap X”. Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego MRPO 2014-2019. Autorem zamontowanego dziś na wielickim rynku popiersia jest Bogusław Archanioł – górnik i rzeźbiarz, który od 2005 roku wykonał około 20 rzeźb związanych z górnictwem. 

Wypadek śmiertelny w Niepołomicach – nie żyje 21-latek

 

Artysta ten specjalizuje się w rzeźbie w kamieniu, marmurze oraz drewnie. Kliknij na poniższy obrazek aby zobaczyć większe zdjęcie.
[ Sprostowanie - prima aprilis ]

No niestety, zapewne ku wielkiemu zaskoczeniu czytelników… musimy ogłosić, że na wielickim rynku nie ma popiersia burmistrza i zapewne tego typu wystawy nigdy nie będzie. Informacja ta była primaaprilisowym żartem.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021