.


leroymerlin


media expert
Opublikowano: 2023-03-10

Nowa Szkoła Podstawowa nr 6 w Wieliczce to 4000mkw powierzchni i nowoczesna baza sportowaW Wieliczce powstała zupełnie nowa szkoła podstawowa, która pomieści około 400 uczniów wraz z oddziałami przedszkolnymi dla 50 dzieci. Pod koniec lutego Rada Miejska w Wieliczce podjęła uchwałę o utworzeniu z dniem 1 września 2023 roku ośmioletniej szkoły podstawowej o strukturze klas I-VIII. Uchwała zawiera Akt założycielski i Statut szkoły. Uchwała zostanie przekazana do Małopolskiego Kuratorium Oświaty.


1 września 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Jedynaka 11 w Wieliczce rozpocznie swoją działalność, organem prowadzącym będzie Miasto i Gmina Wieliczka. Na potrzeby nowej szkoły podstawowej zostaje przeznaczony nowo powstały dwukondygnacyjny kompleks oświatowym o powierzchni blisko 4000 mkw. wraz z nowoczesną bazą sportową; aktualnie trwają prace wykończeniowe. Wartość inwestycji wynosi blisko 20 mln zł. W budynku tym będzie się znajdowało: 14 sal lekcyjnych, pracownia komputerowej, sala sportowej, świetlica, biblioteka i stołówki, zewnętrzne boisko ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych wraz z bieżnią do skoku w dal, kryte boisko sportowe oraz plac zabaw.

- Krok za krokiem realizujemy program budowy i rozbudowy bazy edukacyjnej dla uczniów Miasta i Gminy Wieliczka. W rejonie osiedla Krzyszkowice, gdzie funkcjonuje największa miejska placówka Szkoła Podstawowa nr 4 i gdzie mamy jeden z największych wskaźników wzrostu mieszkańców - zostaje oddany do użytkowania duży kompleks oświatowy - Szkoła Podstawowa nr 6. To już druga inwestycja związana z budową nowej szkoły w Wieliczce, gdyż niedawno oddaliśmy do użytku Szkołę Mistrzostwa Sportowego przy ul. Boguckiej. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3, która od 1 września br. powiększy się o osiem dodatkowych sal dydaktycznych i nowe szatnie. Prowadzona jest także inwestycja pn. „Budowa części dydaktyczno-sportowej na potrzeby Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wieliczce”., której wartość wynosi blisko 9 mln zł. Równocześnie prowadzone są liczne inwestycje edukacyjne w naszych miejscowościach. Pomimo kryzysu gospodarczego nie zatrzymujemy się i inwestujemy w sferę edukacyjną w mieście i gminie Wieliczka – zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Wieliczki

Jak informuje Miasto Wieliczka - zapisy do szkoły zostaną uruchomione w ramach rekrutacji uzupełniającej w miesiącu czerwcu do wszystkich klas na zasadzie dobrowolności wyboru. O możliwości dokonania zapisu lub przeniesienia dziecka do nowej szkoły zainteresowani rodzice zostaną poinformowani w stosownym terminie w ramach kampanii informacyjnej w tym zakresie.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022