.Opublikowano: 2020-08-20

Nowa wystawa na Trasie TurystycznejOd 19 sierpnia do 6 września Trasa Turystyczna ma dodatkową atrakcję. W komorze Stanisława Staszica prezentowana jest czasowa wystawa pokazująca najpiękniejsze zakątki Indonezji.


Ekspozycja zatytułowana „Indonezja: Portret Różnorodności i Religijnej Harmonii” związana jest z obchodami 65. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Indonezją. Zwiedzić ją można w ramach wizyty na Trasie kopalni.

Indonezja to kraj tysiąca kontrastów, niezwykle barwny przyrodniczo, kulturowo i religijnie. Republikę tworzy 18 tysięcy wysp i wysepek. Autorzy fotografii, których prace wypełniły wnętrze komory Staszica, to nie tylko zawodowcy, ale i studenci czy dziennikarze. W swych dziełach pokazują oni istotę tego niezwykłego państwa, harmonię i różnorodność, emocje i życie mieszkańców.

Nowa wystawa na Trasie Turystycznej - zobacz zdjęcia   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek