carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-07-31

Nowe inwestycje drogowe w Niepołomickiej Strefie


We wtorek marszałek Marek Sowa i burmistrz Niepołomic Roman Ptak podpisali umowę o dofinansowaniu rozbudowy dróg w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej (NSI). Inwestycja ułatwi dojazd do pracy ponad pięciu tysiącom osób oraz przyciągnie do miasta nowych inwestorów.

fot. małopolskie.pl

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna dynamicznie się rozwija. Co ważne, cały czas zgłaszają się nowi inwestorzy zainteresowani ulokowaniem własnych obiektów na terenie strefy. Przedsięwzięcie, które dofinansuje Samorząd Województwa Małopolskiego wpłynie na jeszcze większą atrakcyjność inwestycyjną miasta, co przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy.

– Niepołomice należą do największej strefy ekonomicznej w Małopolsce, która zapewnia pracę dla ponad pięciu tysięcy osób. – mówił podczas konferencji prasowej marszałek Marek Sowa. – Jest to zatem bardzo ważny teren szczególnie pod względem gospodarczym. Inwestycja infrastrukturalna w niepołomickiej strefie związana jest z ze zwiększającym się natężeniem ruchu. Usprawnienie komunikacji będzie kluczem do rozwoju Niepołomic i całego regionu. – przekonywał marszałek.


.......  Projekt zakłada przebudowę istniejących dróg pod kątem m.in. poprawy zniszczonych nawierzchni oraz powstałych osuwisk. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na terenie NSI wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Ponadto przedsięwzięcie przewiduje rozbudowę drogi, która połączy strefę z modernizowaną przez PKP stacją kolejową w Podłężu. To umożliwi dojazd samochodów ciężarowych do rozbudowywanej bocznicy kolejowej, a także ułatwi dojazd pracownikom, którzy podróżują do istniejących i powstających zakładów pracy pociągiem.  

Kolejna plantacja konopi w Niepołomicach zlikwidowana - zobacz film

 

W ramach inwestycji znalazła się także odbudowa istniejącej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz budowa systemu kanalizacji opadowej, który zabezpieczy wschodnią część strefy przed powodzią.

Wartość całego projektu wynosi pond 16 mln zł. Miasto na inwestycję otrzyma z Samorządu Województwa Małopolskiego dotację w wysokości blisko 12 mln zł w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Projekt przyczyni się również do budowy innowacyjnej gospodarki regionu. Na terenie NSI obecnie funkcjonuje wiele firm innowacyjnych i wysokospecjalistycznych, które współpracują z polskimi i zagranicznymi ośrodkami badawczo- rozwojowymi oraz wykorzystują patenty. W związku z powyższym, można założyć, że nowi inwestorzy, którzy ulokują się w NSI będą prezentować podobne branże.

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna to obszar o powierzchni ponad 600 ha, na którym funkcjonuje ok. 60 firm. Tworzy ona miejsca pracy dla ok. 5200 osób nie tylko z terenu Gminy Niepołomice, ale także z Krakowa, powiatu Wielickiego i Bocheńskiego, a nawet - ze Śląska.

(mjanus)

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka