.


leroymerlin

Opublikowano: 2023-05-04

Nowe przedszkole w Wieliczce rośnie w oczachCały czas są prowadzone intensywne prace przy budowie nowego przedszkole przy ulicy Grottgera w Wieliczce. W tym miejscu powstanie budynek o powierzchni użytkowej 434,47 m2 przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Umowę na budowę zamkniętego stanu surowego wraz z wykonaniem elewacji podpisano w grudniu ubiegłego roku.


Dwie sale dydaktyczne, pomieszczenia na leżaki, zaplecze socjalne, catering kuchenny, pomieszczenia gospodarcze oraz toalety znajdować się będą na parterze. Natomiast wyżej swoje miejsce znajdą kolejne dwie sale dydaktyczne z zapleczem socjalnym, pomieszczenia na leżaki, sala ćwiczeń indywidualnych, biuro, pomieszczenia gospodarcze oraz kotłownia.

- Infrastruktura przedszkolna jest stale rozbudowywana w naszym Mieście i Gminie. Obecnie prowadzimy inwestycje związane z budową przedszkoli w Koźmicach Wielkich, Zabawie i nie dawno rozpoczęliśmy inwestycję w Wieliczce. Równocześnie od kilku miesięcy działa nowe przedszkole nr 6 w Wieliczce i powstaje duży oddział przedszkolny w nowej Szkole Podstawowej przy ulicy Jedynaka w Wieliczce. Co roku zwiększamy ilość miejsc w przedszkolach samorządowych w Mieście i Gminie Wieliczka. To bardzo ważne zadanie dla naszego samorządu. - podkreśla Artur Kozioł burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022