.
Opublikowano: 2022-07-02

Nowoczesne boisko ma już SP w Sierczy! Zgłoś placówkę do II edycji projektu „W zasięgu sportu” fundacji 4F.„W zasięgu sportu” to program Fundacji 4F Pomaga, którego celem jest tworzenie nowoczesnych boisk sportowych. Druga edycja projektu została ogłoszona podczas Dnia Sportu w Sierczy – w szkole podstawowej, która zwyciężyła w pierwszej edycji programu. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci Kadry Narodowej w skokach narciarskich – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.


Inauguracja drugiej edycji – jak zgłosić się do konkursu?

Ruszyła druga edycja programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga. Projekt skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go na adres wskazany na stronie Fundacji. Specjalnie powołana Komisja dokona wyboru trzech finalistów, spośród których jedna szkoła otrzyma dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska.

Jednym z głównych założeń działalności Fundacji 4F Pomaga jest promowanie aktywności sportowej wśród najmłodszych. Program „W zasięgu sportu”, wspiera dzieci i ich opiekunów na drodze do sukcesów sportowych. Rozwój umiejętności nie jest możliwy bez dostępu do odpowiedniej infrastruktury, którą chcemy zapewniać poprzez dofinansowywanie budowy nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk szkolnych – podsumowuje Justyna Tomczyk, członek Zarządu OTCF S.A. i Fundacji 4F Pomaga.

Zachęcam wszystkie szkoły, które marzą o pięknym, wielofunkcyjnym boisku do udziału w programie. Żeby ziściło się to marzenie, wystarczy zgłosić się do Fundacji i wypełnić wniosek, co nie jest trudne. Później wystarczy już tylko trzymać kciuki i wierzyć w to, że się uda. My jesteśmy szkołą, której się udało.To, co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe dzięki Fundacji 4F Pomaga – dodaje Małgorzata Jarosz-Barwińska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

Zgłoszenia do drugiej edycji programu „W zasięgu sportu” przyjmowane są do 6 lipca do godz. 20:00. Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:II edycja programu “W zasięgu sportu” | Fundacja 4F Pomaga

Dzięki udziałowi w programie „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga, uczniowie szkoły w Sierczy mogą uprawiać różne dyscypliny sportu na świeżym powietrzu. Boisko jest dostosowane do osób poruszających się na wózkachoraz posiada nowoczesną nawierzchnię polipropylenową, która amortyzuje i może zostać poddana recyklingowi.

Nowe boisko dało nam nowe możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów. Mamy możliwość trenowania wielu dyscyplin. Wcześniej – na starym boisku – nie było to możliwe. Za największy sukces uważam to, że uczniowie cały czas korzystają z tego boiska. Są na nim na każdej lekcji, przerwie. Praktycznie nie chcą z niego schodzić. Myślę, że to jest największa wartość dodana, która przekłada się także na sukcesy w zawodach sportowych, m.in. piłce nożnej – powiedział Mateusz Węgrzynek, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.Wspólna zabawa ze skoczkami

Druga edycja projektu została ogłoszona podczas Dnia Sportu w Sierczy – w szkole podstawowej, która zwyciężyła w pierwszej edycji programu.

Na boisku ufundowanym przez Fundację 4F Pomagaodbył się Dzień Sportu, w którym udział wzięlireprezentanci Kadry Narodowej w skokach narciarskich: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Sportowcy dopingowali dzieci podczas rywalizacji i sędziowali zawody, m.in. skok w dal z miejsca, skok przez skrzynię, bieg po kopercie i rzuty do kosza.

Uważam, że sport ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Sport to przede wszystkim piękna przygoda, którą każdy może przeżyć. Uważam, że powinien być wdrażany w jak najmłodszym wieku i kontynuowany jak najdłużej – mówił Kamil Stoch, Reprezentant Polski w skokach narciarskich i członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022