carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-06

Nowy rozkład jazdy pociągów od 9 marca, dla Wieliczki również


Zarządca infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 9 marca 2014 r. wprowadza kolejną zmianę rozkładu jazdy pociągów pasażerskich, która będzie obowiązywać do dnia 26 kwietnia 2014 r.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Wprowadzane zmiany wynikają z kontynuacji prac modernizacyjnych i naprawczych prowadzonych na sieci kolejowej. Zmiany dotyczą większości pociągów na terenie województwa małopolskiego. Na trasie Wieliczka Rynek - Kopalnia - Kraków Główny  również czekają nas zmiany. Jakie? Wystarczy kliknąć w poniższy link:

Rozkład jazdy dla trasy Wieliczka Rynek-Kopalnia - Kraków Główny - Oświęcim ważny od 9 marca do 26 kwietnia 2014 r.


.......  Od 9 marca br. (niedziela) będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Na realizację ustalonych w ten sposób kursów do 13 grudnia br. Województwo Małopolskie przeznaczyło 61,35 mln zł (przy wielkości pracy przewozowej 3,19 mln pociągokilometrów). W skali roku to kwota 79,7 mln zł (przy wielkości pracy przewozowej 4 mln pociągokilometrów). W porównaniem z ubiegłym rokiem, kwota ta jest większa o 4,10 mln zł. Mimo starań i dobrej woli samorządu województwa, część połączeń nie będzie mogła jednak zostać utrzymana. 

Wypadek w Śledziejowicach - kobieta z urazem kręgosłupa w szpitalu

 

Główną przyczyną tej sytuacji jest spadek przychodów ze sprzedaży biletów, co bezpośrednio wiąże się z prowadzonymi obecnie pracami modernizacyjnymi. Część pasażerów zamiast pociągów, wybiera samochód lub komunikację zbiorową – autobusy, busy. Tak jest w przypadku, np. trasy kolejowej E30 Kraków – Tarnów, z której podróżni rezygnują na rzecz alternatywnego odcinka A4. Podobnie jest na odcinku Kraków – Zakopane, gdzie przewoźnik ze względu na zamknięcie linii uruchomi zastępczą komunikację autobusową. Konsekwencjami prowadzonych remontów kolejowych są więc nie tylko spore utrudnienia w ruchu na popularnych trasach w regionie, ale też częste zmiany w rozkładach jazdy pociągów.

Należy pamiętać, że utrudnienia związane z modernizacją są chwilowe – a wraz z zakończeniem prac, komfort podróży znacznie się poprawi. Nie wspominając już o znacznym skróceniu czasu przejazdu między np. Krakowem i Tarnowem.

Pasażerów ucieszy z pewnością fakt, że niedługo po Małopolsce będą podróżować nowoczesnymi pociągami. Samorząd realizuje bowiem plan odnowy taboru kolejowego. Tylko w latach 2014-2015 na ten cel Województwo przeznacza 230,6 mln zł, co pozwoli na zakup 16 nowych składów.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021