carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-02-07

Nowy termin zmiany trasy dla autobusów 304 i 224


Jeszcze kilka dni temu komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie informował, że autobusy 304 i 224 zmienią trasę już w poniedziałek 9 lutego.

fot. WieliczkaCity.pl

Jak widać co chwile zmieniane daty rozpoczęcia budowy w Wieliczce ronda dają się we znaki. Najnowszy komunikat MPK w Krakowie informuje, że autobusy te zmienią swoją trasę we środę 11 lutego, czyli wtedy gdy mają się rozpocząć prace przy budowie ronda.

Na podstawie informacji otrzymanej od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT), MPK S.A zawiadamia, że w związku z remontem na ulicy Asnyka w Wieliczce, zostaną wprowadzone poniższe zmiany w kursowaniu linii aglomeracyjnych 224 i 304 na terenie Wieliczki.


Autobus 224

Na odcinku od przystanku Wieliczka Kopalnia Soli do pętli Wieliczka będzie kursować w obu kierunkach po trasie objazdowej: ul. Powstania Warszawskiego – ul. Goliana – ul. Piłsudskiego (tj. z pominięciem ulic: Słowackiego i Asnyka w Wieliczce).

Uwagi do funkcjonowania przystanków linii 224:
– Przystanki NIECZYNNE: Wieliczka Rynek (w obu kierunkach),
– Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać na przystankach: Wieliczka Cmentarz oraz Wieliczka Goliana.


Autobus 304

Na odcinku od przystanku Wieliczka CPN do pętli Wieliczka będzie kursować w obu kierunkach po trasie objazdowej: ul. Narutowicza – Piłsudskiego (po trasie linii 204 i 244), tj. z pominięciem ulic: Dembowskiego, Powstania Warszawskiego, Słowackiego i Asnyka.

Uwagi do funkcjonowania przystanków linii 304:
– Przystanki NIECZYNNE: Wieliczka Park, Wieliczka Kopalnia Soli oraz Wieliczka Rynek (w obu kierunkach),
– Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać na przystankach: Wieliczka Kościół oraz Wieliczka Cmentarz


Przypominamy, że 11 lutego nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Asnyka. Szczegółowe informacje oraz mapkę z objazdami opublikowaliśmy kilka dni temu - można jeznaleźć tutaj.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021