carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-08-29

O argentyńskim tangu i Polakach w Poniedziałkowym Klubie Seniora


26 sierpnia wieliccy seniorzy wysłuchali prezentacji multimedialnej „Argentyna - ojczyzna papieża Franciszka, tanga i Polaków” zaprezentowanej przez Katarzynę Wydrę ze Stowarzyszenia Historyków Sztuki w KrakowieNa początku spotkania Pani Katarzyna opowiedziała o położeniu geograficznym, klimacie, ludziach i zwyczajach mieszkających tam ludzi. Zabrała nas w krajoznawczą wędrówkę od Przylądka Horn, poprzez pasmo gór Andów do Ziemi Ognistej. Na licznie przygotowanych zdjęciach pokazała najciekawsze turystycznie miejsca, parki narodowe, jeziora, wodospady, imponujące szczyty górskie, monumentalne lodowce, miasteczka i pingwiny. Pokazała miejsca związane z papieżem Franciszkiem oraz opowiedziała o Buenos Aires – stolicy tanga. W drugiej części spotkania przybliżyła losy argentyńskiej Polonii i opowiedziała o związkach Argentyny z Polską.


.......  Na zakończenie pokazała i opowiedziała o tradycyjnym argentyńskim napoju jakim jest yerba mate - rodzaju herbaty, którą pije się przez metalową rurkę z małych, drewnianych kubeczków.

Za tydzień 2 września zapraszamy do Solnego Miasta na wykład Krzysztofa Olszewskiego pt. „Chrześcijaństwo w Japonii”
Zapraszamy!

[Biblioteka w Wieliczce -MŚ]
 

Bałkany w Poniedziałkowym Klubie Seniora

 

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021