carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-05-11

„O bankowości przez Internet…w bibliotece”!


9 maja w naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”. Tym razem wieliccy seniorzy zapoznali się z zagadnieniem bankowości elektronicznej.

Podczas wczorajszych zajęć uczestnicy kursu dowiedzieli się m. in. co zrobić by założyć e-konto i jak się nim posługiwać. Poznali narzędzia internetowe pozwalające wyszukać najbardziej korzystną ofertę oraz dopasować ją do własnych potrzeb bez wyjścia z domu. Za pomocą stron demonstracyjnych banków, prowadzące spotkanie, rozwikłały zagadki takich pojęć jak e-konto, login, hasło, czy aktywowanie. Oswojeni z e-kontem seniorzy mieli także okazję poćwiczyć wykonywanie przelewów internetowych, co w praktyce pozwoli im oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Uczestnicy naszego kursu e-lerningowego dowiedzieli się także co zrobić, gdy bank nie wywiązuje się z umowy, oraz jakie są zasady zwracania się z reklamacją do Arbitra Bankowego.

Kolejne zajęcia odbędą się już 16 maja. Tematem kolejnego szeroko omawianego modułu będą lokaty, kredyty i karty oferowane przez banki.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce jest jedną z 18 placówek z terenu województwa małopolskiego, które w drodze konkursu zostały włączone do udziału w projekcie "O finansach... w bibliotece” - II edycji, realizowanym we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach program edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt służy zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej. W roku 2012 z oferty spotkań edukacyjnych w bibliotekach skorzystało ponad 1800 osób po 50 roku życia z pięciu województw.

[Biblioteka w Wieliczce - AB]


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021