carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-20

„O magach i mędrcach w krainie Orientu” - relacja z imprezy


16 maja w piątek odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu „Podróże z głową”. Tym razem nasz przewodnik Marcin Rzepka zaprosił nas na wyprawę do magicznego świata Orientu.

fot. PiMBP w Wieliczce

Marcin Rzepka jest wielbicielem kultury Wschodu. Zatoka Perska i sąsiadujące z nią kraje zafascynowały go już wiele lat temu. „Orient” widziany jego oczami jest niezwykle bogaty i barwny. Nasz przewodnik opowiedział o tradycji i kulturze krajów przez które wędrowali magowie i mędrcy. Nie zabrakło ciekawych historii dotyczących symboliki obrzędów ofiarnych i ksiąg zaklęć, kuchni, kobiet, języka i samej geografii Orientu.


.......  Pan Marcin wspomniał również o tym jak orient oddziaływał na ludzi, którzy się z nim zetknęli w tym na naszego wieszcza Adama Mickiewicza, który wykorzystał jego kulturę do napisania wiersza, przytoczonego na zakończeniu spotkania. Zachwyt naszego przewodnika udzielił się uczestnikom spotkania, a ciekawa i barwna opowieść urzekła wszystkich.  

Relacja z wernisażu wystawy Tu, Tam i Jeszcze Dalej... Kolorowy Świat Jerzego Skarżyńskiego

 

Dziękujemy za przeniesienie w mistrzowski sposób w zupełnie inny świat w bo „przecież magia funkcjonuje nawet wtedy gdy mówimy coś bez sensu, ale wypowiadając to w magiczny sposób sprawimy, że magia będzie działać bo tak właśnie robią magowie”.

Zapraszamy na kolejne podróże!
[GK/PP]

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka