carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-20

„O magach i mędrcach w krainie Orientu” - relacja z imprezy


16 maja w piątek odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu „Podróże z głową”. Tym razem nasz przewodnik Marcin Rzepka zaprosił nas na wyprawę do magicznego świata Orientu.

fot. PiMBP w Wieliczce

Marcin Rzepka jest wielbicielem kultury Wschodu. Zatoka Perska i sąsiadujące z nią kraje zafascynowały go już wiele lat temu. „Orient” widziany jego oczami jest niezwykle bogaty i barwny. Nasz przewodnik opowiedział o tradycji i kulturze krajów przez które wędrowali magowie i mędrcy. Nie zabrakło ciekawych historii dotyczących symboliki obrzędów ofiarnych i ksiąg zaklęć, kuchni, kobiet, języka i samej geografii Orientu.


.......  Pan Marcin wspomniał również o tym jak orient oddziaływał na ludzi, którzy się z nim zetknęli w tym na naszego wieszcza Adama Mickiewicza, który wykorzystał jego kulturę do napisania wiersza, przytoczonego na zakończeniu spotkania. Zachwyt naszego przewodnika udzielił się uczestnikom spotkania, a ciekawa i barwna opowieść urzekła wszystkich.  

Relacja z wernisażu wystawy Tu, Tam i Jeszcze Dalej... Kolorowy Świat Jerzego Skarżyńskiego

 

Dziękujemy za przeniesienie w mistrzowski sposób w zupełnie inny świat w bo „przecież magia funkcjonuje nawet wtedy gdy mówimy coś bez sensu, ale wypowiadając to w magiczny sposób sprawimy, że magia będzie działać bo tak właśnie robią magowie”.

Zapraszamy na kolejne podróże!
[GK/PP]

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021