carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-15

Od 27 kwietnia zmiana rozkładu jazdy, a od grudnia nowe pociągi do Wieliczki


W niedzielę 27 kwietnia nastąpi kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów. W tygodniu będzie to o 5 połączeń do Krakowa mniej niż do tej pory. Tak, więc jeśli ktoś już planuje podróż pociągiem 27 kwietnia lub później powinien zapoznać się z nowym rozkładem jazdy.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Nowy rozkład jazdy obowiązujący od 27 kwietnia 2014 r. można znaleźć poniżej:

Wieliczka Rynek – Kopalnia – Przyjazdy (pdf)
Wieliczka Rynek – Kopalnia – Odjazdy (pdf)

Niewątpliwie lepszą wiadomością jest fakt, że od grudnia br. rozpocznie się przez Koleje Małopolskie obsługa pierwszej w naszym województwie relacji i to właśnie z Krakowa do Wieliczki. A do obsługi „naszej” trasy zostaną przydzielona nowe pociągi Acatus Plus, które są przeznaczone do obsługi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej i potrafią się rozpędzić do 160km/h. Relacja Kraków – Wieliczka będzie to tylko część trasy, ponieważ docelowo pociąg z Wieliczki poprzez Kraków Główny dojeżdżać będzie do portu lotniczego Kraków – Balice.


.......  Nowe pociągi Acatus Plus, którymi już od grudnia będziemy jeździć do Krakowa mają być wyposażone w WiFi, nowe wygodne, ergonomiczne fotele z profilowanym zagłówkiem i podłokietnikami wyposażone w gniazdo 230V, klimatyzację, monitoring, 19 calowe ekrany LCD oraz głośniki, wyświetlacze LED do informowania pasażerów, biletomaty i kasowniki. Ma pojawić się również system do zliczania pasażerów. Oświetlenie wewnątrz pociągu w tym stopnie będzie w technologii LED.  

Mały Mundial – Turniej Mini Piłki Nożnej Przedszkolaków w Wieliczce

 

W godzinach szczytu porannego oraz popołudniowego nowe pociągu mają kursować, co 30 minut, natomiast w pozostałym czasie, co godzinę. Będzie to pierwsze połączenie w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Równocześnie z uruchomieniem tego połączenia ma zacząć funkcjonować Małopolska Karta Aglomeracyjna.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022