hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-04-30

Od 4 maja kopalnia znów dostępna dla turystówOd 4 maja czynna będzie Trasa Turystyczna Kopalni Soli „Wieliczka”. Od 15 maja wznowi działalność tężnia solankowa w Parku św. Kingi (Hotel Grand Sal: 8 maja). Cały czas funkcjonuje Uzdrowisko kopalni, które od 8 maja rozpocznie szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w szybie Regis.


Zwiedzanie z rodziną, w grupie, ze znajomymi

Tuż po długim weekendzie 4 maja znów możliwe będzie zwiedzanie Trasy Turystycznej kopalni. Od poniedziałku do piątku trasa będzie czynna w godzinach od 10:00 do 17:00, w weekendy od 9:00 do 19:00. W soboty, niedziele oraz święta o godzinie 10:40 będzie również okazja do rodzinnej wyprawy do baśniowej Solilandii.

Komory i chodniki trasy wraz z ekspozycją muzealną zwiedzać będzie można w grupach maksymalnie 20-osobowych, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązkowa dezynfekcja rąk, noszenie maseczek, pomiar temperatury przed wejściem). – Cieszymy się, że po 45 dniach do zabytkowych podziemi znów powrócą turyści. Kopalnia będzie czynna dłużej niż w okresie zimowym, a zwiedzanie tak zorganizowane, aby każdy czuł się komfortowo i bezpiecznie. Zapraszamy każdego bez względu na wiek, gdyż z każdą wizytą można odkrywać podziemną Wieliczkę na nowo, a także w pełni korzystać z atrakcji, jakie oferuje – zachęca Jan Ziobro, Członek Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Zakład Mechaniczny (wkrótce: Kopalnia Soli „Wieliczka” Wsparcie).

W bilety warto zaopatrzyć się przed przyjazdem: turyści indywidualni dokonują zakupu za pośrednictwem strony internetowej www.kopalnia.pl, mogą też nabyć je na miejscu w kasach – w miarę dostępności miejsc. Dla grup zorganizowanych wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa.

Tężnia solankowa od 15 maja

Od 15 maja znów będzie można korzystać z inhalacji w tężni solankowej. Czynna będzie codziennie od 10:00 do 18:00. – Serdecznie zapraszamy na spacery po tężni. To nie tylko sposób, by odetchnąć zdrowym powietrzem, ale również okazja do wyciszenia i relaksu – mówi Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. – Trzecia fala pandemii dała się mocno we znaki i prawdopodobnie nie ma osoby, która nie potrzebowałaby wytchnienia od trudnej codzienności czy wypraw do miejsc, które mogą poprawić kondycję zdrowotną. Wizyta w tężni łączy przyjemne z pożytecznym, warto do niej powracać.

Luzowanie obostrzeń oznacza, że już wkrótce Hotel Grand Sal będzie mógł przyjąć nie tylko kuracjuszy, ale również innych gości. 50% obłożenia oraz skrupulatne przestrzeganie przepisów sanitarnych – w Grand Salu jest bezpiecznie i komfortowo.


Od 4 maja kopalnia znów dostępna dla turystów - zobacz zdjęcia


   


likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka