.


Opublikowano: 2017-02-13

Od czwartku parkingi przy ul. Szpunara i Słowackiego będą płatneRada Powiatu Wielickiego przyjęła regulamin określający zasady korzystania z parkingu w budynku administracyjnym Starostwa Powiatowego w Wieliczce przy ul. J. Słowackiego 29 oraz parkingu przy ul. B. Szpunara. Zaczną one obowiązywać od 16 lutego 2017 roku.


Regulamin wprowadzono w związku z koniecznością zapewnienia pierwszeństwa w korzystaniu z parkingów osobom załatwiającym sprawy w urzędzie. – Chodzi po prostu o wyeliminowanie blokowania miejsc parkingowych przez osoby, które pozostawiają samochody na długie godziny, bo np. pracują w pobliżu. To nie jest przeznaczenie tych parkingów, mają one służyć mieszkańcom przyjeżdżającym do starostwa. Od nich otrzymujemy sygnały o problemach z parkowaniem samochodów, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku interesantów wydziału komunikacji – tłumaczy Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

Dlatego wprowadzono opłatę za korzystanie z parkingów. Zgodnie z przyjętym regulaminem pierwsza rozpoczęta godzina nie będzie płatna. Natomiast za drugą i każdą następną rozpoczętą godzinę trzeba będzie zapłacić 4 złote.

Parkingi przy ulicach Szpunara i Słowackiego czynne są w godzinach pracy starostwa: w poniedziałek są godziny 7.30-17.00, natomiast od wtorku do piątku 7.30-15.30.

Co ważne, z podziemnego parkingu przy ul. Słowackiego nie mogą korzystać kierowcy posiadający samochody z instalacją gazową.


informacja prasowa
Starostwa Powiatowego w Wieliczce   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022