hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-02-13

Od czwartku parkingi przy ul. Szpunara i Słowackiego będą płatneRada Powiatu Wielickiego przyjęła regulamin określający zasady korzystania z parkingu w budynku administracyjnym Starostwa Powiatowego w Wieliczce przy ul. J. Słowackiego 29 oraz parkingu przy ul. B. Szpunara. Zaczną one obowiązywać od 16 lutego 2017 roku.


Regulamin wprowadzono w związku z koniecznością zapewnienia pierwszeństwa w korzystaniu z parkingów osobom załatwiającym sprawy w urzędzie. – Chodzi po prostu o wyeliminowanie blokowania miejsc parkingowych przez osoby, które pozostawiają samochody na długie godziny, bo np. pracują w pobliżu. To nie jest przeznaczenie tych parkingów, mają one służyć mieszkańcom przyjeżdżającym do starostwa. Od nich otrzymujemy sygnały o problemach z parkowaniem samochodów, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku interesantów wydziału komunikacji – tłumaczy Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

Dlatego wprowadzono opłatę za korzystanie z parkingów. Zgodnie z przyjętym regulaminem pierwsza rozpoczęta godzina nie będzie płatna. Natomiast za drugą i każdą następną rozpoczętą godzinę trzeba będzie zapłacić 4 złote.

Parkingi przy ulicach Szpunara i Słowackiego czynne są w godzinach pracy starostwa: w poniedziałek są godziny 7.30-17.00, natomiast od wtorku do piątku 7.30-15.30.

Co ważne, z podziemnego parkingu przy ul. Słowackiego nie mogą korzystać kierowcy posiadający samochody z instalacją gazową.


informacja prasowa
Starostwa Powiatowego w Wieliczce   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021