carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-08

Od jutra ul. Krzyszkowicka będzie zamknięta


W poniedziałek, 9 września br. nastąpi zamknięcie ulicy Krzyszkowickiej w Wieliczce na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sadową do krzyżówki z ulicą Strzelców Wielickich. Kierowcy muszą liczyć się z objazdem ulicami Jaśminową lub Kasztanową. Krzyszkowicką będą mogli poruszać się jedynie mieszkańcy w drodze do własnych posesji.

 
Przeznaczony do remontu przepust pod ulicą Krzyszkowicką / fot. Bogdan Pasek

Zamknięcie ulicy spowodowane jest przebudową przepustu na potoku Krzyszkowickim. Zakres zadania obejmuje: rozbiórkę istniejącego przepustu i kładki, wykonanie projektowanego przepustu oraz nowego odcinka koryta potoku, a także przebudowę istniejącego odcinka przepustu z wylotem do potoku Krzyszkowice.


.......  Wykonawcą inwestycji jest firma „Remost” z Czernichowa. Jej koszt wyniesie 362 336,11 złotych. Termin zakończenia prac upływa 30 listopada 2013 roku.  

Budowa kanalizacji w Wieliczce – jak idą prace?

 


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022