carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-10-25

Odblaskowe Ślubowanie w Zabierzowie Bocheńskim


W Szkole Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim odbyło się Ślubowanie pierwszoklasistów połączone z akcję „Odblaskowa Szkoła”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i zaproszonymi Gośćmi.Odblaskowe Ślubowanie pierwszoklasistów

Zanim pierwszoklasiści złożyli swoją pierwszą przysięgę uczniowską, przedstawiciele Samorządu Szkolnego w imieniu całej szkolnej społeczności wprowadzili najmłodszych uczniów w tajniki bezpiecznego funkcjonowania w szkole i poza nią. Szczególnie zwrócono uwagę na obowiązek noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych.

Następnie poprzez multimedialną prezentację zaprezentowano najważniejsze działania podejmowane w ramach akcji Odblaskowa Szkoła. Kolejną ciekawostką było przedstawienie drugoklasistów, którzy promowali bezpieczne poruszanie się po drodze.


.......  Wyposażeni w tak ważne informacje pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania. Zgodnie z tradycją pani dyrektor Lucyna Bednarczyk pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczała im legitymację szkolną. Otrzymali również kamizelki odblaskowe oraz odblaski. Potem spadła na nich lawina życzeń wraz z upominkami. Rada Rodziców na dobry początek ufundowała każdej klasie magnetofon. Nie zapomniały o swych wychowankach wychowawczynie z przedszkola, które wraz z życzeniami obdarowała ich słodyczami. 

Odblaskowy festyn w Targowisku

 

Podczas imprezy uczniowie wcielili się w rolę edukatorów i przekonywali społeczność lokalną do noszenia kamizelek i elementów odblaskowych. Sami przykładnie wyposażeni w odblaski zachęcali przybyłych Gości do zadbania o swoje bezpieczeństwo. Wręczali ulotki przekonujące, że ,,z odblaskiem widocznie bezpieczniej". Jak co roku przeprowadzono kwestę na rzecz chłopca poszkodowanego w wypadku drogowym. Była to kolejna akcja , której celem było zwrócenie uwagi lokalnej społeczności na sprawę bezpiecznego poruszania się po drodze.

Izabela Korbut

Odblaskowe Ślubowanie w Zabierzowie Bocheńskim - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka