carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-10-17

Odblaskowy pochód Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce


Po raz pierwszy w tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce przystąpiła do akcji ODBLASKOWA SZKOŁA organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Konkurs ma na celu propagowanie zachowań prowadzących do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.


W ramach akcji podjęliśmy się wykonania następujących zadań:

- przeprowadzenie cyklu lekcji poświęconych bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły, zorganizowanie licznych konkursów związanych z bezpieczeństwem

- konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, najładniejsza gazetka klasowa, najlepsza prezentacja multimedialna, konkurs plastyczny, konkurs na najlepsze hasło promujące noszenie odblasków. Postanowiliśmy także założyć szkolnego bloga i na bieżąco informować wszystkich o tym, co aktualnie będzie się działo w naszej szkole w ramach podjętej akcji.

Jednym z ważniejszych elementów akcji jest wyposażenie uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe, gdyż zgodnie z ustawą obowiązek noszenia odblasków mają dzieci do 15 roku życia. Uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki podczas spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej, na którym zostały im także przypomniane zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przez cały miesiąc wrzesień na lekcjach techniki wykonywano znaki drogowe i transparenty, które wykorzystano podczas odblaskowego pochodu, który odbył się 10 października 2014. W tym dniu barwny odblaskowy korowód, skandujący hasła propagujące noszenie odblasków  przeszedł ulicami Wieliczki wzbudzając zainteresowanie pieszych, kierowców, a także władz. Pani Burmistrz Urszula Rusecka przyłączyła się do naszego przemarszu, popierając ideę noszenia odblasków. 

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze działania, które przeprowadziliśmy już we wrześniu i te, które mamy zaplanowane na październik przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły naszych uczniów, ale także uświadomią innym, że noszenie odblasków powinno stać się nawykiem nie tylko u młodych osób.  

SP 2 w Wieliczce

Odblaskowy pochód Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce - zobacz zdjęcia