.



Opublikowano: 2021-01-01

Ogłoszono przetarg na rozbudowę ośrodka zdrowia w Wieliczce



Gmina Wieliczka na mocy porozumienia z SPZLO w dniu 30.12.2020 r. ogłosiła przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegający na rozbudowie Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce z przeznaczeniem na podstawową opiekę medyczną z możliwością wykorzystania w czasie epidemii na potrzeby oddziału ratunkowego i szpitalnego. Budynek zlokalizowany będzie przy ul. Porucznika Bolesława Szpunara 20 w Wieliczce.


W ramach inwestycji planuje się wybudowanie obiektu o powierzchni całkowitej 1 565 m2 dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będą znajdowały się gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe i izolatki dla osób z chorobami zakaźnymi. Budynek będzie wyposażony w windę dostosowaną do przewozu łóżek. Nową przestrzeń wyznaczono również dla recepcji wraz z zapleczem oraz specjalne zaplecze logistyczne i socjalno sanitarne dla personelu z niezależnym wejściem. W budynku zlokalizowana będzie również nocna opieka zdrowotna.

Obiekt będzie w pełni nowoczesny, a co najważniejsze w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego będzie mógł zostać w szybki sposób przygotowany do pełnienia funkcji oddziału ratunkowego i szpitalnego.

Przewidziano zastosowanie technologii modułowej opartej o moduły w konstrukcji stalowej. Dzięki temu budynek ma powstać w ciągu 7 miesięcy od daty podpisania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą.



   



Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek