carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-06-28

Ogólnopolska Noc Profilaktyki w Brzeziu


22 czerwca 2013 r.  w ZSO w Brzeziu odbył się happening z okazji Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Do przygotowań pod opieką koordynatora ds. bezpieczeństwa Karoliny Kielan zaangażowała się cała społeczność szkolna- sklepik uczniowski, samorząd szkolny i Rada Rodziców.

Wychowawcy wszystkich klas przez cały tydzień, poprzedzający wydarzenie rozmawiali z uczniami na temat profilaktyki uzależnień- należy podkreślić fakt, iż ten temat jest bardzo często poruszany . Efektem tych rozmów były piękne plakaty przygotowane przez naszych uczniów, którymi została udekorowana sala.

O godz. 14.00 Pani Dyrektor Małgorzata Sobkiewicz przywitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła do wspólnej zabawy. W happeningu udział wzięli policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach oraz Komendy Powiatowej w Wieliczce.

Zabawa rozpoczęła się od poloneza – który był nietypowy bo do innej muzyki i z własnymi krokami. Kiedy wszyscy byli już roztańczeni nadeszła pora na konkurs, który składał się z dwóch etapów. Pierwszym zadaniem było wypisanie jak najwięcej skojarzeń związanych z hasłem „ walka z uzależnieniami”. Następnie uczniowie w grupach pisali „twórcze opowiadania”. W tym miejscu należy pochwalić ich postawę ,bo bardzo poważnie podeszli do tematu. W ich historiach znalazły się nie tylko problemy z uzależnieniami, ale również środki zaradcze.

W międzyczasie uczniowie prezentowali alternatywne sposoby spędzana czasu wolnego.

O godz. 15.00 uczniowie z klasy II gimnazjum wystąpili w spektaklu profilaktycznym pt „ Moje życie-Mój wybór”.

Pod koniec spotkania odbył się jeszcze jeden konkurs, tym razem plastyczny na wykonanie najciekawszej koszulki prezentującej życie wolne od uzależnień. Jakie było nasze zdziwienie a nawet zaniepokojenie w chwili gdy na jednej z nich pojawił się wielki napis PIJĘ, po chwili jednak uczniowie dodali TYLKO MLEKO a my mogliśmy odetchnąć z ulgą.

O godz. 16.00 wszyscy uczestnicy happeningu wzięli udział w społecznym zrywie „wolnych serc” (ok. 50 osób).

Na zakończenie nasza szkolna grupa taneczna SMILE zatańczyła ciekawą choreografię – była to walka osoby uzależnionej z osobami wolnymi od uzależnień, które próbowały ją „ wyrwać z nałogu”.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka