carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-15

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014 - eliminacje powiatowe


W dniu 11.04.2014r. odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się w Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w Gdowie. Do eliminacji przystąpili uczniowie 20 szkół podstawowych oraz 5 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego.

Zwycięscy odebrali cenne rzeczowe nagrody

Tegoroczna edycja wprowadziła pewne zmiany w regulaminie. Reprezentacja każdej szkoły podstawowej musiała tym razem liczyć czterech uczniów /dwóch chłopców oraz dwie dziewczynki/ oraz opiekuna. W turnieju udział wzięło 95 uczniów. Eliminacje obejmowały test teoretyczny z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym oraz jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód. Już od kilku lat jednym z elementów jest także konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzał ją ratownik medyczny, wykładowca na Wydziale Ratownictwa Medycznego jednej z wyższych uczelni krakowskich mł. asp. Robert Kmiecik - funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

W eliminacjach pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum z Gdowa. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum ze Staniątek. Trzecie miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum z Woli Batorskiej.
Już drugi rok z rzędu indywidualnie najlepszy był – uczeń Gimnazjum w Gdowie Dawid Barszcz. Podobnie jak w ubiegłym roku drugi na podium był kolega z tej samej szkoły – Mateusz Rybak. Trzecie miejsce zajął Dariusz Cichy z Gimnazjum w Staniątkach.

Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze trzy miejsca zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Marszowicach. Pierwszy był Dominik Zdebski, druga – Zuzanna Bartosik, trzeci – Kacper Chanek.

W kategorii zespołowej najlepsza była Szkoła Podstawowa z Marszowic, następnie Szkoła Podstawowa z Winiar. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Biskupic.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat wielicki w eliminacjach wojewódzkich.


.......  Zwycięscy odebrali cenne rzeczowe nagrody ufundowane przez Starostę Wielickiego Jacka Juszkiewicza, Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, Wójta Gminy Biskupice Henryka Gawora, Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioł. Łączna kwota przeznaczona na nagrody, gorący posiłek dla wszystkich uczestników i słodki poczęstunek wynosiła około 7 tys. zł.

II Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Wieliczce

 

Najlepsi dostali rowery górskie, tablety, smartfony, słuchawki nauszne, pedrive – pamięci USB 16 GB, zestawy do badmintona – w tym dwa komplety ufundowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz zestawy odblaskowe do rowerów.

Nagrody wręczali wicestarosta wielicki Mirosław Mrozowski, wójt Zbigniew Wojas, sekretarz Miasta i Gminy Wieliczka Adam Panuś, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce mł. insp. Piotr Krzewski oraz dyrektor gimnazjum Jan Zawała.

Nad prawidłową organizacją i przebiegiem turnieju czuwało 7 policjantów oraz jeden pracownik Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce składa wyrazy podziękowania fundatorom nagród oraz gospodarzowi Panu Dyrektorowi Gimnazjum Janowi Zawale za udostępnienie budynku oraz terenu przyległego na zorganizowanie i przeprowadzenie eliminacji powiatowych oraz przygotowanie posiłków dla uczestników.

ZWYCIĘZCY INDYWIDUALNI SZKOŁA PODSTAWOWA
I MIEJSCE - Dominik ZDEBSKI – szk. podst. Marszowice
II MIEJSCE – Zuzanna BARTOSIK – szk. podst. Marszowice
III MIEJSCE – Kacper CHANEK - szk. podst. Marszowice

ZWYCIĘZCY INDYWIDUALNI GIMNAZJUM
I MIEJSCE - Dawid BARSZCZ – Gdów
II MIEJSCE –Mateusz Rybak – Gdów
III MIEJSCE – Dariusz CICHY – Staniątki

MIEJSCA W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ GIMNAZJUM
I MIEJSCE – Gdów
II MIEJSCE – Staniątki
III MIEJSCE – Wola Batorska
IV MIEJSCE – Niepołomice
V MIEJSCE – Brzezie

MIEJSCA W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWE
I MIEJSCE – Marszowice
II MIEJSCE – Winiary
III MIEJSCE – Biskupice
IV MIEJSCE – Suchoraba
V MIEJSCE –Pierzchów
VI MIEJSCE – Bilczyce
VII MIEJSCE - Wieliczka nr 4
VIII MIEJSCE – Łazany
IX MIEJSCE – Gdów
X MIEJSCE – Staniątki
XI MIEJSCE – Niepołomice
XII MIEJSCE –Brzezie
XIII MIEJSCE – Śledziejowice
XIV MIEJSCE – Zabierzów Bocheński
XV MIEJSCE – Wola Batorska
XVI MIEJSCE – Wieliczka nr 3
XVII MIEJSCE – Przebieczany
XVIII MIEJSCE – Bodzanów
XIX MIEJSCE – Książnice
XX MIEJSCE – Niepołomice nr 3 Podgrabie


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014 - eliminacje powiatowe - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021