carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-01-01

Orszak Trzech Króli 2016


Już po raz trzeci w dniu 6 stycznia ulicami Wieliczki przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku w organizację tego wydarzenia włączyły się wszystkie wielickie parafie.

 
O godz. 12.30 rozpoczną pochód równocześnie trzy orszaki, każdy z innego miejsca: Orszak Króla Kacpra wyruszy spod kościoła św. Klemensa, Orszak Króla Melchiora spod klasztoru oo. Franciszkanów, natomiast Orszak Króla Baltazara wyruszy spod kościoła św. Pawła Apostoła.
Połączone orszaki będą podążać do stajenki, umiejscowionej w CER „Solne Miasto”, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Wszystkich uczestników, a przede wszystkim dzieci, prosimy o przygotowanie strojów w kolorach: Król Kacper, Europa – czerwony, Król Melchior, Azja – zielony, Król Baltazar, Afryka – niebieski.

Orszak Trzech Króli od kilku lat jest propagowany we wszystkich miastach naszego kraju. Jest to przedstawienie jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek. Każda z miejscowości dodaje swój koloryt i tworzy własną historię. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022