hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-07-12

Oszuści z zarzutami. Po trzech latach śledztwa przedstawiono im 24 zarzuty.



Sukcesem zakończyło się trwające ponad 3 lata śledztwo prowadzone przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Parze oszustów przedstawiono łącznie 24 zarzuty.


Policjanci od 2014 roku przygotowywali materiał zbierając dowody w tej wielowątkowej i skomplikowanej sprawie.

Sposób działania oszustów był stosunkowo prosty. Para zajmowała się prowadzeniem różnego rodzaju działalności gospodarczych w ramach spółek. Były to między innymi sklepy spożywcze oraz dystrybucja materiałów budowlanych. W ramach swojej działalności zamawiali produkty od różnych podmiotów gospodarczych, które sprzedawali z zyskiem. Początkowo faktury wystawione za dostarczone towary były regulowane, co było warunkiem koniecznym dostarczenia kolejnych partii towarów. Fakt początkowego regulowania należności miał jednak na celu wyłącznie zdobycie zaufania i zapewnienie kolejnych dostaw. W bardzo krótkim czasie pojawiły się problemy z regulowaniem zobowiązań finansowych. Dostawcy początkowo podejmowali próby wyegzekwowania należności w ramach rozmów z właścicielami firmy, jednakże działania takie nie przyniosły rezultatu. Bezskuteczne okazały się również prowadzone wobec spółki postepowania egzekucyjne dotyczące ich wierzytelności.

Wszystko ujrzało światło dzienne gdy w 2013 roku gdy jeden z poszkodowanych złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Jak ustalili policjanci w okresie od lipca 2013 roku do marca 2014 roku oszukano w ten sposób 21 firm z terenu całej Polski. Przestępcy wyłudzili towar o wartości ponad 250 tysięcy złotych.

Zgromadzony przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić oszustom 24 zarzuty w tym z art. 286 § 1 kk, 219 kk oraz 270 § 1 kk.

KPP Wieliczka



   









Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka