.
Opublikowano: 2023-03-31

Otwarcie Biblioteki Młodych w Wielickiej MediateceSobota 23 marca to był wyjątkowy dzień dla dzieci i młodzieży w Wieliczce. Tego dnia Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z dziećmi i ich rodzicami oraz dyrektorem Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce - Piotrem Sionko, otworzyli Bibliotekę Młodych, która teraz działa przy wielickiej książnicy w pięknie odnowionych zabudowaniach gospodarczych Pałacu Konopków.


Od Poniedziałku 25 marca biblioteka zaprasza do nowej siedziby działu dla dzieci i młodzieży, gdzie będziecie mogli zaszyć się w zakamarkach wielickiej biblioteki. Czeka na Was strefa literatury dziecięcej i młodzieżowej, Dolina Kreatywnego Malucha, Eko-kącik, Przełęcz ciekawych świata oraz Enklawa Graczy.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022