.
Opublikowano: 2021-07-23

Otwarcie nowej hali 7R w Wielickiej Strefie GospodarczejDziś w parku logistycznym 7R znajdującym się na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej Deweloper 7R oddał do użytkowania dziesiąty obiekt magazynowy wybudowany w ramach Parku 7R.


Deweloper 7R oddał do użytkowania dziesiąty obiekt magazynowy wybudowany w ramach 7R Park Kraków w Kokotowie, umacniając tym samym swoją pozycję na obszarze Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Do nowego obiektu, liczącego ponad 33 300 mkw. powierzchni, wprowadzą się najemcy: ESA logistika, Styler, a także spółki Answear.com SA i BrandBQ Sp. z o.o., właściciel marki Medicine, które prowadzą ekspansję na terenie kompleksu, zajmując już drugi budynek magazynowy w ramach parku.

7R Park Kraków to największy park logistyczny w portfolio dewelopera 7R o łącznej powierzchni ponad 213 300 mkw. Pierwszy obiekt, w ramach tej inwestycji, został oddany do użytkowania w 2015 roku. Od tego czasu 7R sukcesywnie rozbudowuje kompleks, przyciągając do Małopolski najemców z branż: logistycznej, FMCG czy e-commerce. W ciągu sześciu lat istnienia 7R Park Kraków podpisano umowy najmu z 33 firmami, które zagwarantowały miejsca pracy mieszkańcom Krakowa, Wieliczki, Bochni, jak i obszarów podmiejskich. Deweloper nie wyklucza dalszych planów rozwoju na tym terenie oraz w regionie.

Pamiętam pierwsze spotkania z prezesem 7R Tomaszem Lubowieckim, gdy rozmawialiśmy o wspólnych planach: samorządu wielickiego i firmy 7R. Po pięciu latach działalności w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej mogę powiedzieć, że siłą tego miejsca jest właśnie obecność firmy 7R. Dobre planowanie – krótko i długookresowe – pozwoliło pokazać nam, na czym polega skuteczne partnerstwo publiczno-prywatne. Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej jest naszym wspólnym sukcesem, zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak również ludzkim – poprzez tworzenie miejsc pracy. Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku i związane z tym wydarzeniem przygotowania miały konkretne cele. Po pierwsze: spotkanie młodzieży z całego świata z Papieżem Franciszkiem oraz drugi cel: wykorzystanie potencjału tych przygotowań do rozwoju gospodarczego miasta i gminy Wieliczka. Po pięciu latach możemy powiedzieć, że te cele zostały zrealizowane. Chciałbym również zwrócić uwagę na wymiar społeczny tego miejsca. Obok strefy gospodarczej powstała strefa wsparcia dla ludzi potrzebujących: Dom Miłosierdzia, Dom Młodych oraz Centrum Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Z tych miejsc codziennie niesiona jest pomoc w różne części Małopolski. Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej jest dziś modelowym przykładem funkcjonowania strefy gospodarczej, która przynosi korzyści ekonomiczne i społeczne, - podkreśla Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

Magazyn w dobrej lokalizacji potrzebny od zaraz

Lokalizacja 7R Park Kraków przy drodze ekspresowej S7 oraz w pobliżu węzła Bieżanów i połączenie komunikacyjne z centrum Krakowa zadecydowały także o atrakcyjności nieruchomości, która stała się siedzibą takich firm jak: Rohlig Suss Logistics i Teekanne czy PGD Polska, Excellent, DHL oraz JAS-FBG. Cztery ostatnie spółki to najemcy, którzy weszli także do kolejnych projektów realizowanych przez 7R w innych rejonach Polski, między innymi w Gdańsku, Rzeszowie czy Czechowicach-Dziedzicach.

Największym najemcą w nowym obiekcie będzie konsorcjum spółek BrandBQ Sp. z o.o. i Answear.com. BrandBQ jest właścicielem marki modowej Medicine, sprzedającej w prawie stu sklepach w galeriach handlowych oraz w sklepie internetowym WearMedicine.com. Answear.com natomiast jest platformą cyfrowej sprzedaży dla ponad 400 światowych marek odzieżowych, na siedmiu rynkach Europy Środkowej. Spółka w I półroczu 2021 r. wypracowała 279 mln zł przychodu, co przekłada się na wzrost o 53 proc. rok do roku.

Dwa lata temu spółki Answear.com i BrandBQ Sp. z o.o. zajęły ponad 41 000 mkw. powierzchni w ósmym budynku parku, a po dwóch latach zdecydowały się na powiększenie powierzchni najmu i w najnowszym obiekcie wynajęły kolejne 18 000 mkw.

Doskonała lokalizacja, szybkie tempo realizacji inwestycji, ale przede wszystkim elastyczność w procesie negocjacyjnym zadecydowały o naszym przejściu w 2019 r. do 7R Park Kraków. Poprzez projekt wielopoziomowej zabudowy regałowej, autorskiego systemu składowania i transportu towarów do stanowisk pakowania, wynajęty obiekt został dopasowany do procesów związanych ze sprzedażą internetową. Nasz szybki rozwój sprawia, że w tym roku zdecydowaliśmy się na rozbudowę antresoli w dotychczasowym magazynie i jednocześnie zakontraktowanie nowej powierzchni w 7R Park Kraków. Wartym podkreślenia jest fakt, że jesteśmy największym pracodawcą w Parku – zatrudniamy kilkusetosobowe grono pracowników, a rekrutacja ma charakter ciągły. Praca w magazynie modowego sklepu internetowego jest relatywnie lekka, dlatego poszukujemy i zatrudniamy zarówno kobiety jak i mężczyzn oraz staramy się zapewniać wszystkim komfortowe i przyjazne warunki pracy. Nie bez znaczenia jest również bliska współpraca z Gminą Wieliczka, oparta na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie, - wyjaśnia Bogusław Kwiatkowski, Członek Zarządu, Chief Operating Officer w Answear.com SA.

7R sięga po więcej i stawia na ekorozwiązania

Oddany właśnie do użytkowania dziesiąty obiekt magazynowy został wybudowany w standardzie proekologicznym 7R i uwzględnia takie rozwiązania jak: instalacja fotowoltaiczna, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych czy łąki kwietne, które pełnią funkcję korytarzy ekologicznych, odgrywając znaczącą rolę w ochronie różnorodności biologicznej.

Proekologiczne podejście 7R przejawia się także w nowej elewacji, której wertykalny układ i stosowane kolory asymilują się z otoczeniem. Integralną częścią projektu jest także zieleń w postaci roślin pnących i drzew.

Jestem szczególnie wdzięczny, że dzięki dobrej współpracy z władzami Wieliczki, która trwa od wielu lat, możemy powiększać nasz park magazynowy o kolejne budynki oraz przyczynić się do stymulacji lokalnej gospodarki i rynku pracy. Jako deweloper chcemy wdrażać innowacje zmieniające obraz rynku magazynowego w Polsce. Holistyczne podejście do projektowania inwestycji, uwzględniające poszanowanie natury i lokalnych społeczności, jest ważnym elementem naszej strategii biznesowej. Aktualnie posiadamy w realizacji ponad 1,6 mln mkw. w całym kraju. Dążymy do tego, aby nasze obiekty magazynowe odpowiadały nie tylko specyficznym oczekiwaniom najemców, ale i minimalizowały wpływ inwestycji na otoczenie. Jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się graczy na polskim rynku magazynowym czujemy się zobowiązani promować najlepsze standardy zrównoważonego budownictwa w całym kraju. Postęp w tej dziedzinie nie byłby możliwy, gdyby nie kolejne zrealizowane inwestycje, takie jak ta w Kokotowie, - tłumaczy Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes zarządu 7R.

Pierwsze obiekty dewelopera stanowiły główne zaplecze magazynowe Światowych Dni Młodzieży. Podczas wydarzenia 7R odpowiadał za składowanie i koordynację przepływu towarów – w sumie 27 mln produktów. W 2019 roku z kolei magazyny stały się miejscem prezentacji dzieł sztuki, w ramach wystawy z cyklu Warehouse of Art.

Generalnym wykonawcą najnowszego obiektu 7R Park Kraków jest firma FB Antczak.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022