hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-04-13

Pamięć o Katyniu i Smoleńsku10 kwietnia minęła 81. rocznica zbrodni katyńskiej oraz 11. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Pamięć o ponad 22 tys. polskich jeńcach oraz 96 pasażerach i członkach załogi prezydenckiego tupolewa uczciła delegacja z wielickiej kopalni. Kopalnię Soli „Wieliczka” S.A. reprezentowali Prezes Paweł Nowak oraz Dyrektor Biura Spółki Tomasz Broniowski. W imieniu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka hołd ofiarom złożył Prezes Michał Roehlich.


W kameralnej uroczystości wzięli udział również posłowie Urszula Rusecka i Rafał Bochenek, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Roman Wcisło, Aleksandra Ślusarek z Zarządu Powiatu Wielickiego, przedstawiciele Rady Miejskiej.

Świadectwem pamięci o ofiarach Katynia oraz tragicznym locie do Smoleńska były biało-czerwone kwiaty złożone pod krzyżem katyńskim na wielickich Plantach. Kwiatów i zniczy nie zabrakło również przed Oddziałowym Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Wieliczce. Na jego ścianie znajduje się tablica poświęcona Januszowi Kurtyce, prezesowi IPN, który zginął 11 lat temu na pokładzie prezydenckiego samolotu.

Pamięć o Katyniu i Smoleńsku - zobacz zdjęcia


   


likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka